Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kád fertőtlenítése hipóval?...

Kád fertőtlenítése hipóval? Lehet ilyet? Van aki már csinálta?

Figyelt kérdés
Domestost használtam eddig, most váltok mert párom ezt szokta használni én meg nem akarok duplán költeni.
2021. nov. 6. 19:24
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
0%

Persze.

Vehetsz vagy 10 üveg hipót is akár.

Megnyitod a melegvízcsapot, megvárod míg jó meleg víz folyik, bedugod a dugót és szépen a vízhez adagolod hozzá folyamatosan a hipót. Akár az egész kádat megtöltheted, a túlfolyót betömheted egy szivaccsal vagy kendővel. Pár órán át hagyod hatni, utána leengeded, a zuhanyfejjel leöblíted + ha kell, egy kicsit áttörlöd a kádat. Szép lesz.

Érdemes amúgy előtte vízkőoldóval átmenni a kádon. Ezt én ugyanígy csinálom, csak ecettel. Jó meleg vizet engedek, bele az ecet, aztán hagyom pár órát állni. Utána a hipó, aztán öblítés, átmosás.

2021. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Egyik régi lakásomban az öntöttvas kádat Domestos-szal tisztította meg a leánykám (meglepetést akart okozni), teljesen bemattult, és érdes lett a felülete. Azóta semmilyen hasonló vegyszert nem használunk. Ha mégis fertőtleníteni kell valamit, Dettol-lal szoktuk, befújni, áttörölni, kész. Minden fürdés után Cif-fel áttörlöm (súrolni nem kell), a mostani 7 éves kádam még mindig úgy néz ki, mintha új lenne.
2021. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Fogod aztán áttörlöd vele.

Domestos tól sem lesz érdes a kád, a zománcot nem bántja. Nekem már rég elfogyott volna.

Sok sósav árt a zománcnak.

2021. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!