Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Előmosást szoktad használni a...

Előmosást szoktad használni a mosógépen? Mikor érdemes?

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
A fehérítőt pl oda kell tölteni, párszor használtam, de egy kezemen meg tudom számolni szerintem. Akkor érdemes, ha nagyon koszos a ruha, de én akkor beáztatom, ezért nem mosok egy órával tovább.
2021. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább a gépben mosok elő, mint a kádban áztassak.

Túrázás után szoktam a nagyon sáros ruhákat előmosni.

2021. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

piszkosabb ruhánál, hogy tuti legyen


nem lesz egy órával több

2021. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Izzadtság szagú ruháknál is érdemes használni?
2021. nov. 5. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Előmosást akkor kell amikor földes-poros, sok lebegő anyagot tartalmaz. Földet túrtál, falat vakartál, homokozóban fürdött a gyerek. Ilyenkor kiázik a trutyi és kidobja a gépből, utána már a klasszik mosás megy. Függönynél is a benne lerakódó por miatt kell előmosni, különben a finom trutyi frankón szétoszlik benne azaz elszürkíti. De nem szürke, csak trutyis.


Neked totál fölösleges, inkább a gépedet kellene mosógéptisztítóval ás 90 fokos programmal kitisztítani, majd az öblítőzést leredukálni. Az se baj, ha elolvasod a mosószer hátulját és kiméred. Ha túl sokkal öntöd nyakon akkor nem lesz jobb. Ha a gép tele van tömve, megint nem lesz jobb.

2021. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a zokniknál és fehérneműknél szoktam 60 fokos program előtt előmosást is kapcsolni.


Gyerekzokni így sem lesz patyolat mindig..

2021. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekzokni kizárt :)

Én egy kis dunsztosvödörbe szoktam pakolni, meleg vizet, kis mosogatószert bele rá a fedőt és összerázom. Pihen pár percet, megint összerázom. Ezt néhányszor megismétlem addig bepakolok stb. Kiöntöm a vizet, majd még egy körrel megcsinálom de már csak tiszta vízzel, ezt is összerázom, kiöntöm.

Aztán mehet az egész a mosógépbe rendes mosásra. Így az előmosás idejét és kicsit több pluszköltsége kimarad, amit kell csak azt előmosom. Így szoktam a szemüvegtisztító kendőket is, csak azt tejfölösvödörben. Nem szó szerint "kézzel" mosom. Félig kell csak tölteni vízzel akkor jól össze lehet rázni, nagyon hatékony, de mindenképpen hagyni kell állni is, akkor hat ugyanis a mosószer. A mosógép is akkor mos tulajdonképpen amikor éppen nem csinál semmit, akármilyen viccesnek hangzik.

2021. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!