Érdemes színfogót venni?
Én világosat meg sötétet mosok, utóbbiba megy a fekete szürke sötétkék stb., világosba minden más - egyedül a pirosakat-narancsokat teszem külön, mert azok tudnak nagy kárt okozni.
Új ruhákat ecet hozzádaásával mosd külön, de egyébként ha tudod, hogy nem ereszti a színét valami, simán mehetnek egybe.
Egyébként a legtöbb mosógépen van egy általános 40 fokos program, kb. egy órás, abba mehet minden.
Szerintem teljesen felesleges.
Én elképzelni nem tudom, hogy az a kis kendő bármit is megfogna.
A mai mosógépek már olyanok, hogy ha csak pár pólót teszel bele, akkor annak megfelelő vizet fog csak szívni, a mosószer/öblítőt meg te magad tudod a súlynak megfelelően adagolni.
Inkább próbáj meg annyi ruhát venni, hogy kitartson 1-1,5 hétig, mire összejön egy adag.
Mosószer lúgos, ecet savas. A kettő semlegesíti egymást. Kémia óra általános iskola...
Én szeretem a színfogó kendőt, valamivel tovább élénkek maradnak a ruhák. Mosás végére hófehérből lila vagy barna lesz a színe, mert sokkal finomabb szálakból van, mint az átlagos ruhaanyag és jobban kötődnek hozzá a színpigmentek.
Hogy jön ide a kémiaóra? Az ecet régi praktika színes ruhákhoz, ecetes vìzben kell először kimosni rendes mosás helyett, fixálja a színt. Nagyanyáink is így csinálták, csak ők még beáztatva a lavórba.
Senki nem mondta, hogy keverni kell az ecetet meg a mosószert.
"ecetes vìzben kell először kimosni rendes mosás helyett, fixálja a színt"
Leírnád kérlek mire alapozod a megállapításod? Meg akarom érteni, miért jó a ruháknak, hogy szerves sav vizes oldatába mártod őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!