Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik programra rakjam a...

Melyik programra rakjam a mosógépet?

Figyelt kérdés
Van egy régebbi Electrolux mosógépem, amit most nekem kell használni, elköltöztem, már nem anyám mos. Úgy gondoltam, hogy mindent 40 fokon mosnék, 5 kilós gép, amit ez az 5 kilót fogadni tudja az egy zöld 40-es program, ami 2-2.5 órát mos, én plusz öblítést is beállítok, mivel baromi érzékeny a bőröm. De nem tudom nem árt-e a ruháknak a 2.5 óra, mert van a gépen felező program is, akkor 1 óra alatt meg van. Van rajta még delicates, gyapjú/kézimosó 40-es, de azok csak 2 kilóig jók a leírás szerint. Nem tudom jól csinálom-e. 23/F
2021. okt. 25. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan használd a hosszabb programot!

Ha nincs valami különleges ruhadarabod, hanem csak a szokásos pamut meg műszálas pólók, nadrágok stb, akkor semmi bajuk nem lesz.

Ha pedig nagyon érzékeny a bőröd, mint írod, akkor a szokványos öblítő helyett étkezési ecetet tölts az öblítő tartályba, így semmi felesleges vegyszer nem fog a ruhákban maradni.

2021. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nekem is 2,5 óráról indul a program, de a ruha súlya alapján lerövidíti a programot.
2021. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha teletöltöd a dobot, akkor kell a 2,5 óra, ha csak fele annyit teszel bele, akkor érdemes lerövidítteni.
2021. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyire csak a 60 fokos pamutprogram hosszú. Kényesebb ruhákhoz való programok 50-120 percesek, illetve van egy 20 perces expressz program is. Ha érzékeny a bőröd, ne töltsd tele annyira a gépet, hogy jobban át tudja mosni. A 2.5 óra nem gond, a plusz öblítés kiváltja az öblítőt is (ami csak gondot okoz, ha érzékeny a bőr).
2021. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 5 kg-hoz annyit, hogy az 5 kg száraz pamutanyagra vonatkozik.
2021. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!