Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ért valaki a lapos felmosókhoz?

Ért valaki a lapos felmosókhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy régi Vileda lapos felmosóm vödörrel együtt. Nem rossz, de nem is az igazi. Van pár nem szimpi tulajdonsága.

Árulnak több helyen is (pl most a Penny-ben, KIK-ben) egész olcsón ilyen felmosókat teleszkópos nyéllel, vödör nélkül. Lehet hozzá pótkendőt is kapni. Majdnem középen összehajlanak. Viszont ezekhez nincsen vödör csavaróval. Hogyan lehet ezeket használni? Vagy ezek a cuccok bármilyen másik csavaróval működnek? Akár a meglévő Viledással is?


2021. okt. 10. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezek ilyen spriccelos elven mukodnek.

Van rajtuk egy kis tartaly, abba ontod a vizet, tisztitoszert, megnyomod a gombot vagy kart, kijon a viz, felmosol, ennyi.

Igy kell elkepzelni:


[link]


En is ilyesmit hasznaltam, amig picike alberletben laktam, helyhiany miatt, de az a helyzet, hogy jo alapos felmosasra nem alkalmas. Hiaba cserelgettem sokszor azt a kendot egy felmosas alatt, hogy mindig tiszta legyen, csak tologatta a koszt, es ha vegighuztam a padlon az ujjam, lattam, hogy nem teljesen tiszta, csak kinezetre. Vagy lehet en rontottam el valamit, nem tudom, de annyira nem valt be, pedig ugye mindig fel is porszivoztam felmosas elott :D

Amiota gozolos felmosom van, azota sokkal tisztabb minden. Jo befektetes volt, vegyszer sem kell hozza.

2021. okt. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem ilyenre gondolok. Ilyen nem kellene.

Én ilyesmire gondoltam:

[link]

2021. okt. 10. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem azokat is tudod a viledásban használni, hiszen össze lehet középen hajtani, hogy bele lógjon a mop a csavaróba.
2021. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kik-eset vedd meg. Vegyél hozzá pár fejet is.

Egyébként rosszul használnád. Ezeknek pont az a lényegük, hogy NEM rakosgatod vissza a vízbe, hanem fogsz 1db-ot, ez patyolattiszta. Bevizezed, kicsavarod csak nedves legyen. Ezután 1 irányban tartva végigmész 1 szobán. Amikor kész, leszeded és egy tiszta újat szedsz rá amit előtte bevizezel és mész a kettes számú fejjel a másik szobába.


Abban az esetben, ha visszalötybölöd a felmosós vízbe akkor nem felmosod, hanem összekoszolod a tiszta vizet és garantáltan szétkened az összegyűjtött koszt.


Ha nem így használod akkor tök fölösleges megvenned.


Vödör csak ahho kell ,hogy a vödörben tárolt vizeződőkből mindig kivegyél és lepréselve húzd át 2 görgő között. Ez sajnos nincs a kikeshez, de nem halsz bele ha kézzel kell feltekerni és megnyomorgatni.

2021. okt. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4# persze, ez 2 vödrös rendszer ipari szinten így van. Otthon viszont nem macerálnák vele. A tisztítószernek is megvan a szerepe, ezért nem viszed vissza a koszt. Otthon, kis területen nem lesz olyan koszos, hogy mindezt indokolja.
2021. okt. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van viledás laposfelmosóm és azt tapasztaltam, hogy a fejek még márkán belül sem kompatibilisek a különböző vödörrel.

Egy éve vettem új fejeket (szintén Viledát) látszólag ugyanakkorákat és mégsem férnek bele vizesen a régebbi vödör csavarójába. Kézzel kellene betuszkolni, de akkor már egyszerűbb, ha kicsavarom, holott ez az egész pont arról szólna, hogy ne kelljen fogdosni.

Sajnos azt tapasztaltam, hogy csak egyszerre szabad megvenni a szettet, hozzá az akkor még kapható pótfejek garmadával, mert ha elfogynak, utána már mással használhatatlan.

Nem véletlenül van így csinálva...!

2021. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ipari viledát kell venni, ahhoz kapni pótfejet a világ végéig és még talán utána is. Legalábbis mi a szállodában ezer éves viledát használunk és a vezetőség valahonnan beszerezi a pótfejeket, tehát biztosan kapható...
2021. okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!