Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik olyan kispárna, ami...

Létezik olyan kispárna, ami nem büdösödik?

Figyelt kérdés

Párom álmában nagyon izzadós - de csak akkor. Szóval alapból nincs kellemetlen testszaga, a ruhái nem büdösek, ha (fizikai) munka után leizzadva jön haza, akkor sem rosszabb a normálisnál.

Viszont éjszaka, főleg a feje, nagyon izzad. Reggelre szinte vizes sokszor. (Nem alszunk nagy melegben, most 22 fok körül van a lakásban, télen fűtési szezonban is úgy van beállítva, hogy éjszaka 20-21 fok fölé ne fűtsön.)

Nem győzzük venni az új kispárnákat, én meg mosni a régieket, besárgulnak szinte azonnal, és nagyon savanyú kellemetlen szaguk lesz, és borzasztó erős. Sokszor kétszer egymás után mosok ki egy párnát és így is érezni.


Milyen töltetű párnát érdemes venni, ami esetleg kicsit jobban bírná ezt a problémát?


2021. szept. 27. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen szerrel mosod a kispárnákat?
2021. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne műszálassat. Viszont ha zsírosabb a haja, bőre, az nehezebben mosható ki, a műszál meg beizzaszt.

Keress pamut töltetű párnát, huzatot cseréld gyakran, az is pamut legyen.

2021. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1, Simán bevágom a mosógépbe, mosószer-öblítő, mint minden mást.



2, Haja kb. nincs is, leghosszabb állapotában is max egy centis szokott lenni, és akkor már sokáig nem volt nyírva.

Természetes töltettel is próbálkoztunk már (kacsatoll), de ugyanez az eredmény.

Huzatot 2-3 naponta maximum cserélni kell, annyi idő alatt már szaga van. :/ Most is ez szülte a kérdést, hogy már reggel ágyban fekve érezni lehetett.

2021. szept. 27. 12:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez VOLT a helyzet, aztán megoldottam.

Fel sem sorolom, hogy mikkel kisérleteztem, aztán

vettem vízhatlan vásznat, varrattam belőle párnahuzatokat, azóta gond egy szál sem.

[link]

2021. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Vagy mi lenne, ha kivizsgáltatnátok az izzadás okát?
2021. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A sima mosószerhez adagolj fertőtlenítőt. Hátha.

Bár az a vízhatlan vászon nagyon jó ötletnek tűnik.

2021. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

Elvben igazad van, DE...

... de elképzelem, hogy a mai egészségügyi helyzetben valaki lemegy a háziorvoshoz, hogy az a panasza, hogy éjjel izzad a feje.

Biztos, nem fogják elhajtani!😀


Teljesen egészséges emberekre is jellemző, hogyha nagyon kimerülnek és mélyen alszanak, akkor izzadnak. Egyénenként változó, hogy melyik testrészen. Én a mellkasomon, apám a hátán.

Izzadás= méregtelenítés

2021. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5!

Nagyjából annyira vennék komolyan, mitha elmenne az orvoshoz, hogy időváltozáskor hasogat a bütyke.

2021. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Pedig van az az orvos, aki komolyan veszi, komolyan kell, hogy vegye!

De nekem mindegy, tolják akkor tele a kispárnát vegyszerrel, meg mindenféle mű töltettel, az majd biztosan segít…

2021. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Próbáljatok 18 fokban aludni. Kifejezetten egészséges.
2021. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!