Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy mossam a kabátomat...

Hogy mossam a kabátomat (részletek lejjebb)?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy DRK télikabátot. A címkéjében az szerepel, hogy nem mosható, nem vasalható és kíméletes vegytisztítást igényel. A külső anyaga: 100% nejlon, töltet és bélés: 100% poliészter. De mivel a tisztító elég drága és én hajlamos vagyok összepiszkítani a kabátjaimat ezért nem szeretnék 2 hetente 5-10 ezer forintot kiadni a tisztítására! Szerintetek kímélő programon alacsony hőmérsékleten mosógépbe betehetem? Esetleg valami baja lehet ettől? Amúgy full fekete az egész szóval a szín nem olyan, hogy megfogná a másikat mert egyszínű! Ha valaki tud esetleg milyen praktikával tudnám tisztántartani?

2021. szept. 26. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezzel az összetétellel simán kimosnám kímélő mosással 30 fokon. De lehet, hogy még a 40 fokot is kibírja. Semmi baja nem lesz. Nyáron az összes pehelykabátomat kimostam, 40 fokos kánikulában kifordítva napra tettem, fél óránként megrázogattam, este már beszedtem. Gyönyörűek lettek, egy mákszemnyi pehely nem jött ki belőle, de dupla lett a vastagsága. A poliészter töltet sokkal könnyebben mosható.
2021. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!