Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös lett a kulacs, hogy...

Büdös lett a kulacs, hogy tudnám kitisztítani?

Figyelt kérdés

Egész jó minőségű palack, ezért is sajnálom nagyon. Gondolom az volt a baj, hogy folyamatosan használva volt.


Tegnap próbáltam ecettel kimosni, benne is hagytam egy kicsit, de öblítés és szárítás után megint ilyen állott pocsolyaszaga volt.


Hogy tudnám megmenteni? Segítsééég!


2021. szept. 23. 07:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Hypot szerintem véletlenül se önts olyan edénybe, amiből még enni/inni akarsz.


Nálunk ami bevált a fehérjés shakerekhez (férjem szereti őket benne felejteni az edzős táskában és ha szagoltál már poshadt fehérjés shakert, akkor tudod, hogy ahhoz képest a poshadt vizes kulacs csak egy vicc):

Kézzel elmosogatni minden elemét, majd mosogatótálcába legforróbb víz, amit még bír a kulacs, felöntöd és mosogatószert öntesz bele, hadd ázzon, amíg ki nem hűl a víz. Utána éjszakára mehet az ecetes áztatás (ha az előző nem lett elég), és másnap legforróbb vízzel elmosni újra.


Legjobb ilyen szempontból egy fém kulacs, mert abba öntheted direktbe is a forrásban lévő vizet is. Nekünk a fentiek elegek voltak a legrosszabb verzióra is, de általában a mosogatógép is megoldja, az alsó tálcán, ami nálunk 75 fokkal tud mosogatni.


A lényeg, hogy sokat kell áztatni, és forró vízzel tisztítsd, de nem szükséges durva vegyszerekhez nyúlni. Sokat segít egy üvegmosó kefe is, amit vékony fejű üvegekbe is bele lehet dugni, és körbe körbe tudod mosni vele az edényt belülről.

2021. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!