Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös lett a kulacs, hogy...

Büdös lett a kulacs, hogy tudnám kitisztítani?

Figyelt kérdés

Egész jó minőségű palack, ezért is sajnálom nagyon. Gondolom az volt a baj, hogy folyamatosan használva volt.


Tegnap próbáltam ecettel kimosni, benne is hagytam egy kicsit, de öblítés és szárítás után megint ilyen állott pocsolyaszaga volt.


Hogy tudnám megmenteni? Segítsééég!


2021. szept. 23. 07:51
1 2
 1/11 Pekka ***** válasza:
23%

Mi HYPO oldattal szoktuk kimosni. Kis HYPO a kulacsba, majd felöntöd vízzel és állni hagyod pár órát.

De utána mosd ki rendesen a kulacsot, mert ugyebár a HYPO kissé egészségtelen.. :D

2021. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát pedig az ecet nálunk használ erre. A 20%-os, és olyan fél órát jó, ha áll benne.
2021. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom ismét, több ideig benne hagyva. A hypos ötletet is köszönöm, egy picit tartok tőle, ezért csak vészmegoldás lesz :)
2021. szept. 23. 08:37
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

És melegvizet az e ethez.

Ha nem sima kupak,hanem csőrös, zárható, azt meg sikáld át mosogatószerrel, aztán ecetes-vizes pohárba tedd.

2021. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kösziii ♥


[link]


Ez a jószág :) Ha nem sikerül, veszünk újakat, de szeretném megmenteni

2021. szept. 23. 08:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj az ecethez rögtön vizet, hiszen akkor hígítod. A kupakját kinyitva szintén több ideig áztasd valami edényben vagy fejjel lefelé a kulacsba lógatva, ha elfér. Utána persze jó ötlet jó meleggel elmosogatni.
2021. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbször a kupaknál ül el a nyál stb, vagy lesz penészes, mert nehéz tisztítani; pontosabban minden nap át kell öblíteni jól. Legtöbbször az a ludas.
2021. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon retek, akkor a hypo is mehet, de aztán azt iszonyú sokszor le kell öblíteni.....

Én is inkább az ecetnék maradnék, nem hígitva, és a kupakot (nyitva) hagynám ázni benne.... aztán meg az egész palackban forgatgatnám....


Meg az a helyzet, hogy a mindennapi használat során, ha kiürült, rögtön ki kell öblíteni és hagyni megszáradni rendesen!

2021. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nekem is volt egy kulacsom amit ki kellett dobnom mert egyszerűen semmi se tüntette el a szagot, pedig csakis tiszta vizet tartottam benne. decathlonos volt. bezzeg amiben csak cukros citromos gyümölcsteát hordtam évekig, azt a mai napig tudom használni
2021. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom, ennyi pénzt kidobni egy műanyagra? Veszel egy félliteres vizet vagy üdítőt, és leselejtezed ha megnyekken. A nyakára köthetsz madzagot is. A nap is átjárja, ha átlátszó. Ha a kupakja miatt kell, akkor veszel olyat aminek a kupakja kinyitós és átrakosgatod.
2021. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!