Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás után illatos, de száradá...

Mosás után illatos, de száradás közben büdös lesz a ruha?

Figyelt kérdés

Amikor kiveszem a mosógépből a ruhákat nagyon jó illatuk van, kiteregetek (szellősen) és egy negyed óra múlva már büdösödnek, szúrós szagúak lesznek. Öblítő/mosószer alig érződik. Poshadt szag annál inkább, mintha rohadna.


Sajnos szabad levegőn nem tudok szárítani, viszont huzatban igen, tehát ez sem hiszem, hogy gond lenne. Meleg van a lakásban.


Perwoll mosószert (fekete vagy piros/arany) és Coccolino, néha Lenor öblítőt használok. Fél kupakkal rakok az adagolóba és mellé 1 kanál ecetet.

A mosógép szűrője rendszeresen takarítva van és át is szoktam mosni a gépet üresen.


40 fokon mosok legtöbbször. Ez 1 óra vagy 1 óra 20 perc az időtartam. Előbbinél szinte nem is vizesek a ruhák + “langyosak”, utóbbinál nagyon és hidegek is.

60 fokon ágyneműket, törölközőket és fehérneműket szoktam.


Teljes száradás után a ruhákból általában kimegy ez a bűz, némi öblítő illat marad, de nem az a tipikus frissen mosott ruha.

Viszont a plédek büdösek maradnak pl.


Amúgy, nem koszosak a ruhák egyáltalán, még azt sem mondhatom, hogy extrán izzadtak vagy hasonló… nem is mosok össze mindenfélét. Törölközők, plédek, ágyneműk, farmerek, fehérneműk külön és ezen kívül van fekete, színes, világos.

Heti 2x mosok “sima ruhát” és hétvégén törölköző, pléd stb.


A mosógépet mindig kitörlöm, a tetejét sosem csukom le.

6 kg-s, de kb. háromnegyedig töltöm csak. Mivel összevárok egy adagot, így meg sem telne, tehát az sem lehet, hogy nem fér el..

Nem is régi darab…


Mi lehet a probléma?

Nagyon elkeserít már… és nem az orrommal van a baj :(


2021. aug. 15. 18:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem régi.

3-4 hetente át van mosva és a szűrőjét is kiszedem.

2021. aug. 16. 05:34
 12/18 anonim ***** válasza:

Nálunk főleg téli időszakban van ilyen, akkor is ha állandóan bukón van az ablak a ruhák mellett. Egyszerűen nem tud olyan ütemben száradni ahogy kéne és mintha az büdösödne be ahogy pang a víz a ruhában. Onnan sejtem, hogy a száradás üteme lehet a baj, mert onnantól kezdve, hogy vettünk párátlanítót, aminek van ruhaszárító funkciója is, nincs ilyen baj, illatosra száradnak a ruhák. Illetve nyáron, amikor az erkélyre teregetünk, szintén nincs sosem.

Átmosnám magas hőfokon a mosógépet. Kisúrolnám a gumi tömítéseket, a mosószer adagolót, majd a tipikusan büdösen száradó ruhákat magasabb hőfokon átmosnám. Ezután tényleg nagyon szellősen teregetném, ablak nyitva, ventilátor ráirányít.

2021. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
49%
Szia, nekem nincs ilyen problémám viszont egyszer vettem perwoll mosószert és én is így jártam majd végre elfogyott és megszűnt a probléma! Barátnőm ugyanígy járt hogy büdösek lettek a ruhák a perwoll mosószertől.
2021. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A kérdés kiírása után a következő mosásnál nem Perwollt használtam, hanem Ariel kapszulát. A mosógépet ekkor még át sem mostam, azonban a bűznek nyoma sem volt, tehát egész biztosan a mosószer a ludas. Mérgemben ki is dobtam az összes flakonnal.

Ma ágyneműket mostam, még száradnak, de kellemes illatuk van.


Köszönöm mindenkinek a segítséget, tippeket!

Maradok a kapszulás mosásnál egyelőre, vagy keresek másik mosószert.


Ha valakinek van ötlete, hogy a fekete ruhákhoz milyen mosószert használjak... szívesen olvasnám!

2021. aug. 19. 14:19
 15/18 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod azokhoz is a kapszulát, nem lesz bajuk.

Én is Perwollról tértem át kapszulára.

2021. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A színesekre valót? Én csak azt szoktam venni. (vagy van külön fekete ruhára való? sosem néztem)


Mondjuk nem kényes fekete ruhák, csak azért mégis.

2021. aug. 19. 16:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, a színesekre valóval.
2021. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. aug. 19. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!