Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás után illatos, de száradá...

Mosás után illatos, de száradás közben büdös lesz a ruha?

Figyelt kérdés

Amikor kiveszem a mosógépből a ruhákat nagyon jó illatuk van, kiteregetek (szellősen) és egy negyed óra múlva már büdösödnek, szúrós szagúak lesznek. Öblítő/mosószer alig érződik. Poshadt szag annál inkább, mintha rohadna.


Sajnos szabad levegőn nem tudok szárítani, viszont huzatban igen, tehát ez sem hiszem, hogy gond lenne. Meleg van a lakásban.


Perwoll mosószert (fekete vagy piros/arany) és Coccolino, néha Lenor öblítőt használok. Fél kupakkal rakok az adagolóba és mellé 1 kanál ecetet.

A mosógép szűrője rendszeresen takarítva van és át is szoktam mosni a gépet üresen.


40 fokon mosok legtöbbször. Ez 1 óra vagy 1 óra 20 perc az időtartam. Előbbinél szinte nem is vizesek a ruhák + “langyosak”, utóbbinál nagyon és hidegek is.

60 fokon ágyneműket, törölközőket és fehérneműket szoktam.


Teljes száradás után a ruhákból általában kimegy ez a bűz, némi öblítő illat marad, de nem az a tipikus frissen mosott ruha.

Viszont a plédek büdösek maradnak pl.


Amúgy, nem koszosak a ruhák egyáltalán, még azt sem mondhatom, hogy extrán izzadtak vagy hasonló… nem is mosok össze mindenfélét. Törölközők, plédek, ágyneműk, farmerek, fehérneműk külön és ezen kívül van fekete, színes, világos.

Heti 2x mosok “sima ruhát” és hétvégén törölköző, pléd stb.


A mosógépet mindig kitörlöm, a tetejét sosem csukom le.

6 kg-s, de kb. háromnegyedig töltöm csak. Mivel összevárok egy adagot, így meg sem telne, tehát az sem lehet, hogy nem fér el..

Nem is régi darab…


Mi lehet a probléma?

Nagyon elkeserít már… és nem az orrommal van a baj :(


2021. aug. 15. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A gép lehet a probléma, nem elég a kitörlés meg nyitva hagyás.

Indíts el egy 90 fokos programot ecettel, az fertötleníti a gépet!

2021. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
95 fokon szoktam átmosni 3-4 hetente.
2021. aug. 15. 19:09
 3/18 anonim ***** válasza:
Túl szorosan teregetsz.
2021. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy szellősen teregetek… pont ezért.
2021. aug. 15. 19:11
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Ne csak forró vízzel mosd át, hanem ecettel, ahogy az 1-es írta. Biztos, hogy a gépben van a gond, penész vagy ilyesmi.
2021. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Használok hozzá ecetet is, még sima mosáshoz is. Mosógép tablettát is.

Lehet megpróbálom anélkül…

2021. aug. 15. 19:56
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Jó adag Trisóval mossad át, utána meg hypóval.
2021. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%
Még szerencse, hogy az ecetre nem írták rá, hogy fertőtlenít, ellentétben a hypóval. Fertőtlenítéshez fertőtlenítőt kell használni.
2021. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
A Perwoll mosószerrel nekem is ez volt a gondom. Szinte semmilyen foltot nem szedett ki, és büdösek is maradtak tőle a ruhák.
2021. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Én is perwollt használok és nekem jó. Nem a mosószertől van. Régi a gép? Ki szoktad pucolni?
2021. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!