Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete kis rovarok jönnek a...

Fekete kis rovarok jönnek a mosdókagylómból. Mik ezek és hogy lehet őket eltüntetni?

Figyelt kérdés

A mosdókagyló biztonsági lyukjából jövő pici, fekete, kb 4-6 mm-es "lepkék" jönnek elő. Mintha a csatornában vagy a csőben élnének. Egy panelházban lakunk a 7. emeleten. Kisebb mint egy légy, nagyobb mint egy muslica... és az egész tök fekete...


Mik ezek, mit keresnek itt és hogyan lehet őket eltüntetni?


2010. aug. 28. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szárnyashangyák lehetnek. Egész házra kiterjedő rovarirtással tudtok megszabadulni tőlük.
2010. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Puha a testük és szétnyomódnak ahogy hozzájuk érsz?


Ha igen akkor az nem hangya. Nem tudom, hogy pontosan mi, de lepkefélének tűnik. Mindíg vízesblokkok közelében találkozom velük.

2010. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapos fertőtlenítős vagy lobogó forróvizes takarítás segít. Zuhanyfejjel forró vizzel leforrázhatod a fészküket. Ha a zuhanyfej nem ér el odáig, akkor vízforralóban forralj ecetes vizet (a forralónak is jót tesz) és azt öntsd a lefolyókba.

Hetente érdemes takarításnál a túlfolyókat leforrázni, akkor nem jönnek ilyen "bogárkák".

2010. aug. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Mi kertes házban élünk nálunk is volt ilyen pár éve!!!


Pontosan ahogy írod, a mosdókagyló túlfolyó részéből jöttek vagy mi a neve. A csap alatti kis nyílás. Legalábbis nálunk onnan szálldostak kifelé.

Ami nálunk volt az olyan volt mint a muslica, mondjuk én nem néztem meg jobban.


Nálunk maguktól eltűntek valahogy. Viszont szerintem ha domestossal jól kitakarítod a mosdót és leforrázod őket sőt még domestost is kapnak töményen akkor el fognak tűnni. Pár ilyen domestosos nap és eltűnnek.


Esetleg meg lehet próbálni a lefolyóba sütőport vagy szódabikarbónát önteni (nem tudom már melyiket mondták nekem) arra ecetet és kis forró vizet. Ez habzani fog ha minden igaz.


Vagy ha nincs más befújni valami rovarirtót.

2010. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Szétnyomódós fajta valóban. Kipróbálom a forrázást meg a többit! :)
2010. aug. 29. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Most néztem utána, lepkeszúnyog.

[link]

2018. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!