Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van jószágotok, mikor keltek...

Van jószágotok, mikor keltek hozzájuk, etetés stb?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 06:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen dolgoztam tanyán, vagyis egy rokonnál amolyan nyári munkásként. Volt 5 tehén, kb 150 tyúk, kacsa, liba, 3-4 disznó. Minden nap 5-kor keltünk. Az etetéssel, fejéssel, takarítással ebédre végeztünk. Gyors zuhany és ebéd, délután a tiszta meló: tejfeldolgozás. Este 7 körül megint egy fejés. Nem megfeszített tempóban, de azért napi 14 óra munka szerintem stabilan megvolt.
2021. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos hálásak is voltak a jószágok a gondoskodásért, biztos szerettek, megismertek már!
2021. júl. 29. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
1#. Minden nap hajnal ottol delig tartott etetni es takarítani? Az nagyon sok. Azt hittem max 2 ora alatt megvan.
2021. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Terelni, tápot keverni, szalmát, szénát hozni vinni, itatót tölteni, tojásokat kiszedni, meg ezer apróság minden nap amit épp észreveszel. Persze lehet úgyis, hogy kiöntöd a takarmányt az udvar közepére, oszt jóvan, a legyek meg ellepnek mindent.
2021. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Oke,igaz,nem gondoltam vegig 😄
2021. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem is olyan régen, mikor még tizenéves voltam, volt nekünk is 3-4 disznó, 40-50 csirke, 15-20 kacsa, 2 kutya, és macskák. Apám, anyám fixen dolgozik mai napig, én suliba jártam. 5:30-6:00 körül keltek anyámék, reggelizés, közben apám vagy anyám megbeszélés alapján kiment vizet, kaját adni az állatoknak, csirkéket kiengedni, stb. Persze minden előkészítve. 10 perc az egész. Majd délután mikor hazaértünk, volt elég idő foglalkozni velúk, takarítani, stb. Ez egyáltalán nem volt nagy teher, ami a legrosszabb volt, hogy még egy 2 napos wellneszezés vagy bármilyen elutazás is óriási logisztikai gubancot jelentett, szivességet kellett kérni, stb.
2021. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
86%
A kutyán, macskán kívül jelenleg csak baromfi van. Reggel 6-kor szoktam kelni, vagy ha a kertben sürgős tennivalóm van, akkor korábban, hogy a hőségre már beérjek a hűvös házba.
2021. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!