Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi a súlya 1 köbméter...

Mennyi a súlya 1 köbméter tüzifának? Köbméterben vagy mázsában érdemesebb fát venni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen fa, milyen száraz és milyen szorosan van rakva. De általában 7-8 mázsa körül.


Ha köbméterben veszed, jobban tudod ellenőrizni a mennyiséget és nem érdeke ez eladónak hogy vizes fát adjon. Mivel az nehezebb és így vizet is veszel fa áron. Viszont köbméterben általában méterfát szoktak adni, amit fel kell fűrészelni, Így több vele a macera.


Én mázsára szoktam venni. Ha olcsón hozzák, az, hogy 20-25 mázsánál egy-két mázsát lecsalnak szerintem még belefér. Én ezt eleve bele szoktam kalkulálni.

2010. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
tök mindegy hogy miben veszed, ugyis megtalálják a módját hogy átb@sszanak
2010. aug. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Jó tanács!Ha még nem vettél köbméterben fát,akkor keress valakit aki ért hozzá, mert átvernek!Egy normál platós ifára 5köbméter fér,aminek hosszabb a platója, súly miatt nem tehetnének arra se többet, de ha púposan meg van pakolva akkor 7-8köbméter rámegy!
2010. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!Az egyik nagyáruházban láttam igy fát,és kíváncsi lettem,megéri-e?
2010. aug. 28. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!