Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fúgáról a vízkövet mivel...

Fúgáról a vízkövet mivel lehet hatékonyan, de nem durván leszedni?

Figyelt kérdés
Mindenféle szert próbáltam, de szinte fekete marad, és fogkefével is hiába súrolom, de közben a fúga romlik. Nincs valami tényleg hatékony szer?

2021. júl. 1. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Citromsavas vizkooldoval probald, amit az nem hoz le, azt meg Szavo-val probald peneszmentesiteni.
2021. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

A vízkő nem hiszem, hogy fekete, az penész lesz.


A vízkövet 20%os ecet prímán oldja.


Fekete penészre én egy adag domestosba tunkolt vécé papírt szoktam nyomni (így nem folyik le) és rajta hagyni egy éjszakát. Másnap szépen le lehet mosni.

2021. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a Domestos fehérítős "wc-kacsái" váltak be fürdőkád körüli fugákra és szilikonra. Körbelcsoolom célzottan, rajtahagyom egy 10-20 percet (amíg mondjuk máshol takarítok) és utána elég lezuhanyozni. Olyan kéthetente kell ismételni. Ha nálatok vastagabb a penész, akkor lehet, tovább kell áztatni, meg nem árt egy régi fogkefével is átdörzsölni.

Besárgult, már nem lepucolható fugára meg egyébként meg nagyon jó a fugafelújító festék, az is képez egy vízzáró réteget.

2021. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 kosz az otletet, rakerestem, van egy Mapei Fuga Fresca nevu cucc, nem is nagyon dragan...
2021. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Függőleges csempézett falon ha domestosszal bekenem, nem tudom meddig marad ott, mindenesetre semmit nem használt, egész nap otthagyhatom, nem jön le tőle.
2021. júl. 1. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!