Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem hiányzik az öblítő nektek...

Nem hiányzik az öblítő nektek sem?

Figyelt kérdés
Ecetet használok úgy ahogy már többen írták, 2 evőkanál (2*15ml) 20%-osat öntök az öblítősrekeszbe. A ruhák kitűnően száradnak, kitűnően nedvszívnak és VÉGRE nincs az az ordenáré műanyagszag sem. Sokkal olcsóbb lett így a mosás.
2021. jún. 23. 03:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

Azt kellene megérteni, elfogadni, hogy a világon semmi baj nincs az öblítőkkel, ha valaki ésszel használja, amire a mai modern háziasszonyok képtelenek.

Ha annyira káros lenne, szerintetek engednék forgalmazni? Nyilván vannak akik érzékenyek rá, de van aki a gyógyszerre érzékeny, van aki az eperre, van aki az öblítőre.

Nekem a kisfiam pl. a kiwire allergiás, mégsem beszélek le mindenkit a kiwiről (tudom, hülye példa volt…) de értitek?

A parfüm is, a smink is, a rúzs is minden bekerül a véráramlatba ami hosszabb ideig a bőrünkkel érintkezik.

Kérdem én, akik nem használnak öblítőt egyéb kozmetikai szert sem használnak, vagy azt is ecettel pótolják?

2021. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

11: az öblítőt okkal használod. Mert szereted, ha puha a ruha, ha nem marad mosószer a ruhában, ha igényled az öblítő illatát, stb. Ezek tehát teljesen valid érvek mellette. Viszont túladagolva ártalmas a mosógépnek, rontja a ruhák nedvszívó képességét, van, akit irritál a szaga, van, aki viszket tőle, stb. Ezek a teljesen valid érvek ellene. Mindenki el tudja dönteni, hogy mi a fontos a számára: a mosógépe, ruhái mennyire kényesek, mennyire fontos, hogy a nedvességet jól szívják a holmik, stb. Ökörség egymást rá- vagy lebeszélni. Kereskedelmi forgalomban kapható; aki szereti, használja, aki nem, az él nélküle. Számomra érthetetlen, hogy ezen egyáltalán miért vitáznak sokan hétről-hétre.

SZÁMOMRA az öblítő felesleges (pénzkidobás), amit extra öblítéssel és takarékos mosószerhasználattal kiválóan ki tudok váltani, de ez én vagyok, ez az én megoldásom, mert nekem a leglényegesebb az, hogy a ruhák fel tudják szívni a nedvességet, és ezt az öblítő rontja. Ennyi.

2021. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

11 vagyok: én csak az álszentkedést nem értem, amire próbáltam célozni is.

Nem egy, nem két ismerősöm van, aki ecettel öblít, mondván az öblítő ártalmas a bőrnek, de mellette 2 kg smink van az arcán, illatosabbnál illatosabb tusfürdőket, testápolókat használ.

Csak azt szeretném megérteni, hogy miért pont az öblítő van kiragadva hétről hétre?

2021. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az öblítővackoknak 1 bűnük van. Rohadt büdösek tudnak lenni és ez nem csak 1-1 emberke utáálkozása. Gyártsanak teljesen szagmentes öblítőt és áruljanak külön szagosítókat.
2021. jún. 23. 15:28
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

"Ha annyira káros lenne, szerintetek engednék forgalmazni?"


Hát most ilyen alapon, a Domestos szerinted nem káros? Rá van írva a dobogóra is, hogy nagyon káros az élővilágra, meg amúgy nyilván az emberi szervezetre is, mégis engedik forgalmazni.


Én nem értem, mi bajotok azzal, hogy az emberek megpróbálnak egészségesebben és környezettudatoaabban élni, miért kell ebbe is belekötni, hogy bezzeg sminket meg használnak. Az a helyzet, hogy a barlangba nyilván nem akarunk visszamenni, de azért mindenki megteheti a maga kis lépéseit. Ha ez az, hogy életre cseréli az öblítöt,hát legyen az.


Mert egy kupak öblítő az csak egy kupak öblítő, de amikor 100 millió családban fogy ennyi naponta, az már 100 millió kupak öblítő. Inkább keresnétek ti is, miről tudtok lemondani a környezetvédelem kedvéért.

2021. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De számoljátok már ki mennyibe kerülnek 1 mosásnál a tételek. Az öblítő magasan a toppon van ebből. simán kiteheti a teljes mosási költség (víz, áram, mosószer, öblítőszer) felét még úgy is, hogy minden ténylegesen ki van mérve, nem csak belebaszarintva magyaroschan.
2021. jún. 23. 15:51
 17/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem használok öblítőt, de ha valaki valóban ruhafronton akar tenni a környezetért, akkor azzal kezdi, hogy nem vesz magának havonta-kéthavonta ruhát és nem dob el egyetlen darabot sem, csak mert unja már, hanem csak a menthetetlen darabokat helyezi el a használtruha-gyűjtőben. A divatiparnál szennyezőbb nincs a világon.
2021. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez már durvább agyátmosás, mint az MLM.
2021. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem hiányzik (na jó, 6-7 éve volt a piacon egy annyira finom illatú öblítő, hogy ötpercenként belefejeltem a mosott ruhába, az egy kicsit hiányzik), a ruháim így is puhák. Műszálasat nem hordok, így nem is sztatikus semmi. Mosóparfümöt használok, csak mert tetszik az illata, bár száradás után már nem is érezni, de ez nem zavar, legalább nem nyomja el a parfümeimet.
2021. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!