Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Más is járt így a hipóval?

Más is járt így a hipóval?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom hipóval takarítok. Anno elég volt egy fél-egy kupaknyi hipót keverni a vízhez, hogy jól fertőtlenítsen. Az utóbbi időben egyre többet kellett kevernem a vízhez, mert nem volt kellően erős. Felhígítják, semmi gond. A múltkor azon kaptam magam, hogy már a fél doboz hipót kiöntöttem, de se szaga se bűze. Beleszagoltam a flakonba, amitől régen biztos megszédültem volna, most semmi. Olyan, mintha tiszta víz lenne benne. Megszagolgattam párommal, ő sem érzett semmit. Piros kupakos ráadásul.

Tudom, van ennél nagyobb probléma, de fáj megvenni a 700 forintos Domestost mikor a hipó eddig ennyire bevált. Csak én vagyok ilyen szerencsés vagy máshol is vizet adnak hipó helyett?



2021. ápr. 1. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor veszed, nagyon figyelj a lejáratra és igyekezz minél frissebbet venni. A hypo valamiért álltában veszít az erejéből.
2021. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Fel van vizezve! Nem éri meg gyártani!Flakon, kupak,tömény hypo higitás,töltés,csomagolás,munkabér és máris kiderül,hogy mennyire kell felhigitani a tömény hypot,hogy megérje csinálni...
2021. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A fene bánná, hígítsák, de ne annyira már hogy annyit érek egy doboz hipóval, mintha sima vizes szivaccsal törölgetném át a wc-t. A lejárati időnek nincs köze, nem veszek régen gyártottat. No mindegy, már a hipó sem a régi! 😆
2021. ápr. 1. 09:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"...Az aktív klór tartalma kb. 2-3 gramm, és az idő múlásával csökken. Ezért írják rá a szavatossági időnek a 3 hónapot, ami gyakorlatilag pár hét. A háztartási hipó klórtartalma a szállítás és tárolás közben rohamosan csökken. A napon még inkább gyorsul ez a folyamat. Pár éve leleményes vegyészek észrevették, hogy az aktív klórt nem kell vízzel elegyíteni, hogy eladható legyen. Elegendő egyszerűen lecsomagolni granulátum formájában a nátrium-diklór-izocianurátot, ami tartalmaz dihidrátot is, és elegendő a felhasználáskor bekeverni. Ez lett a Hypopor."

[link]


Szerintem is jobban jársz, ha nem Hypót, hanem Hyypóport veszel és mindig frissen kevered be.

2021. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszi szépen!
2021. ápr. 1. 09:51
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Háztartási boltokban lehet kapni erősebb hypot. Az is benne lehet, hogy már hozzászoktatok. De a bacik is megszokják. Ha egyszerű otthoni felmosáshoz kell, felesleges így fertőtleníteni. Ha van benti háziállat, akkor az álom környékét kell. Felmosásra egyszerű felmosószer is jó. Teszel bele szódaport meg pár csepp illóolajat ( a teafaolaj is fertőtlenít ). Én a fürdőszobát wc-t szoktam fertőtleníteni. Ne higgyetek a reklámok által kondícionált infóknak! Nem kell steril környezetet, otthon nem kell már-már műtéthez készülő bemosakodást végezni! Van immunrendszerünk, aminek meg kell adni a munkát!!!
2021. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6: Köszi, ezeket én is így gondolom. A hipót csak a fürdőszobánál használom. Tudom, hogy már évekkel ezelőtt megmondták, hogy nem a legjobb tisztítószer, de nekem ez válik be a legjobban, ezért felbosszantott amikor rájöttem hogy hetek óta szinte sima vízzel törölgetem a budit.
2021. ápr. 1. 10:04
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Az se jó ha gyakran van nyitogatva! Ém egy kémiai szűrőanyag regenerálásához használom, és ott a frissen bontott, és az utolsó deci közt drasztikus a különbség.
2021. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Stop! Nem, nem jól használod!

A hypóval nem takarít senki, azzal csak a már letakarított, tiszta felületet kell fertőtleníteni. Ez két külön dolog! Lényeges még, hogy a hypót hideg vízbe kell önteni, hígítani nem melegbe, vagy forróba és nem töményen használjuk. Meglepően kevés is elég és a padlót-csempét hagyni kell magától megszáradni a hidegvizes hypóval történő áttörlés után. Igen, ez lassú.


Ha nem érzed (egy másik) hypó szagát, sürgősen konzultálj a házidokival...

2021. ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én még soha ilyet nem tapasztaltam. Igaz, hogy a hipoklorit tartalma idővel csökken, de lúgos mivolta megmarad, mert annyi szén-dioxidot nem tud megkötni zárt kupak mellett, hogy lúgos kémhatása semlegesítődjön. Én fertőtlenítésre nem használok hipót, mert szerintem egy normál háztartásban fertőtlenítésre nincs szükség. Használom viszont fehérítésre, foltok eltávolítására (pl. a csepegtető tálcáról) és persze szagtalanításra a wc csészénél).
2021. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!