Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fozes. Rendszertelen etkezest,...

Fozes. Rendszertelen etkezest, hogyan lehetne megreformalni?

Figyelt kérdés

30 eves vagyok, utoljara ovodaskent etkeztem a klasszikus reggeli-ebed-uzsonna-vacsora szerint.


Otthon ritkan volt fott etel, ha volt is annak az elkészítés e felert egy inkvizicios kinzassal. Fozni sem tanultam meg.


Eddig nm foglalkoztam vele, tuleltem vhogy, de azert miota kulon lakom, jo parszor neki futottam, hogy en mar pedig megtanulok fozni, heti menut fogok tervezni... stbstb., de kb 2 napig tartott a lelkesedes.


A foztom igen random. Neha fantasztikus, neha gusztustalan. Van egy csomo szakacskonyvem, de vhogy soha nincs kedvem pont azt kiprobalni, amit eppen talalok.


A kedvenc kajaimat mar honapok ota irogatom, de meg mindig csak 2-3 dolog van a listan.


A "gondom" az, hogy most terhes vagyok, igy nagyon kell csipkednem magam, hogy a gyereknek mar alap legyen a normalis fott etel.


A ferjemmel szerencsem van, bármilyen moslekomat megeszi, en viszont iszonyu valogatos vagyok. Es a kaja keszites osszes reszfeladatat torturanak elem meg, kezdve a kaja kitalalasaval es itt altalaban mar el is halalozik a lelkesedesem.


Valaki hasonlon ment mar keresztul? Hogyan sikerult tul lendulni rajta?


2021. márc. 23. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

"Hogyan sikerult tul lendulni rajta?"

Úgy, hogy abbahagytam a hisztiz, és nekiálltam főzni. Soha nem voltam ráutalva, anyámmal meg dédmamámmal éltem, mindig ők főztek. Egyszer megelégeltem, beiratkoztam a szakmunkás suliba szakács osztályba, elvégeztem, és azóta imádok főzni.

2021. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

"bármilyen moslekomat megeszi"


Hál istennek nem ismerjük egymást.

2021. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Hát pedig ez csak olyan dolog, amit csinlász, és megtanulod. De igazából hagyjuk már, 2021 van, a youtube-on szájbarágósan ottvan minden, hogy mit hogy kell csinálni, nem egy receptkönyv a lényeg.


Akarod, vagy nem? Ha akarod, akkor fogsz egy videót ami neked szimpatikus, megnézed, felírod a hozzávalókat, elmész bevásárolni, majd otthon nekiállsz megcsinálni.


Nyilván nem nehéz dologgal kell kezdeni, hanem főzelékkel, levesekkel, egyszerűbb húsételekkel.


A lustaságot meg nem lehet ennyire egyszerűen orvosolni.

2021. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Eleve mi olyan nehéz a kitalálásban?


Csinálj ma petrezselymes krumplit rántott csirkemellel. Egy majom is meg tudja csinálni, és mindenki szereti. Szívesen.

2021. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
zacskós levesbe darabolsz répát oszt jónapot.
2021. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom, hogy az összes szimpatikus receptről csináltam egy listát, külön levesek, főételek, desszertek, saláták, mártások, és melléírtam, hogy hol található, melyik könyvben, füzetben. Minden bevásárlás előtt belenézek, és 2-3 recept hozzávalóit megveszem, azután azokat megfőzöm.
2021. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor simán ki is fénymásolhatnád és lenne 1db saját szakikönyved.
2021. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a terv, majd egyszer :)
2021. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a soha szinonimája.
2021. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!