Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandalló rendszertele...

Vízteres kandalló rendszertelen áramszüneteknél?

Figyelt kérdés

52m²-es a házunk alapja +tetőtér. Az alsó része tégla, a felső fából van.

Vettünk egy 10 kW-os vízteres kandallót. Tavasszal/nyáron akarjuk beüzemeltetni, 2 db radiátorral a felső szinten.

Kint vagyunk a falu szélén, majdhogynem az erdőben, közvilágítás sincs. Az áram néha random elmegy. Van, hogy pár percre, van hogy 3-4 órára is.

Most olvasom, hogy ha nincs áram, nem tudja keringetni a vizet.

Jelenleg egy 4 kw-os kályhánk van kölcsönben, hogy ne fagyjunk meg. Úgy szoktunk elmenni itthonról hogy előtte megrakjuk, hogy maradjon parázs mire hazaérünk este.

Ha ezt a vízteres kandallónál teszem meg és jön egy hirtelen áram szünet.....elképzelni sem akarom.

Mit lehet tenni hogy kiküszöböljük ezt?


Én azt hittem, hogy itt a gőz/forró víz nyomása keringeti a dolgokat. Mihez kell az áram?

Tudom butaság. Nem az én ötletem volt a vízteres hanem a páromé. De most úgy tűnik ő sem gondolta ezt át egészen.



2020. jan. 13. 16:25
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
20%
Előbb kellett volna tanácsot kerni mint vásárolni. Két radiatorral az a kandalló olyan pazarló lesz hogy nem győzitek fával. Ha van hely mindenképp kell egy puffertartály hogy gazdasagos legyen. Egy 1000 literes. És mihez kell áram. A keringetőszivattyúhoz. És az egészhez kell egy szünetmentes táp amit direkt fűtés keringetőkhöz gyártanak. Ilyen fa árak mellett kettő darab klímával jobban járnátok volna. Plusz egy hagyományos kandallóval áramszünet esetére.
2020. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem egy jó megoldásnak látom .Mellékes beruházások is kellenek még .
2020. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Athlon77 válasza:
70%
Szünetmentes tápra kell kötni a keringető szivattyút. Vagy akkumlátorra és inverteren keresztül ha elmegy az áram nem szünik meg a keringés. Mire lemerülne, már észre veszitek és nem rakjátok a tüzet tovább.
2020. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz a hatásfoka,és gyorsan kihűl a kandalló, így a víz is. A szivattyúnak sinuszos inverter kell, hogy tudjon áramszünetkor vizet keringtetni. Valamint létezik egy hőfüggő szelep amit a kandalló vize és hideg csapvíz közé építenek. 90 foknál kinyit és hidegvizet kever a túlfűtött rendszerbe. A plussz víz pedig a csatorna felé távozik egy nyomásleeresztő szelepen keresztül.
2020. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Mik a lehetőségeid a vízfölforrása ellen, illetve "kazánrobbanás" kivédésére.

A.)

Valódi szinuszos szünetmentes tápegység.

Ezzel nincs addig gond amíg képes annyi ideig működtetni egy szivattyút amig leég a tűz, és kihül a parázs is.

De az idő előre haladtával a bennelévő akumulátorok ezt egyre kevésbé teszik lehetővé. Én mikor fogja megadni magát? Hát? Amikor a legnagyobb szükség van rá. Nem ez a legjobb megoldás.

B.)

Gravitációs fűtési rendszer.

Ha a beépítést végző szaki észnél van, akkor így fogja megcsinálni. Nyitott tágulásitartállyal. Nagy radiátorokkal, vastag csövekkel.

Kis hazánkban ez a szabályos bekötési módja a szilárd tüzelésű "kis kazánoknak".

Nem lesz túl gazdaságos a rendszer. De ha baj van csak elforralja a vizet és nem robban fel. Kérdés, a kandalló gyártója ezt engedi-e? Illetve a szaki jól számolt-e?

Nem ez a legjobb választás.

C.) Termikus visszahűtő szelep.

Ez a legmegbízhatóbb megoldás. Ha a kazán víz eléri a 98°C-t, a temikus biztonsági szelep hálózati hideg vízzel visszahűti a kandallót. Ez itthon még nem engedélyezett (külföldön már évtizedek óta) de használt és bevált megoldás.

Én ezt javaslom.

D.) Eladjátok a vízteres kandallót és légfűtő kandallóbetétből csináltok fűtést. Légtechnikai csöveken keresztül egy "kandalló ventilátor" a ház minden helyiségét fűti. Áramszünet esetén max nem lesz olyan meleg a többi helyiségben.

2020. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Athlon77 válasza:
70%

Az miért jó, hogy a felmelegített levegőt egy ventilátorral fújjuk a kívánt helyre, lehűtve ezáltal a levegőt?

Szinte minden fűtés zárt rendszerű. Épp ezért az inverteres áramellátás eléggé elterjedt. Plusz vannak biztonsági szelepek, amik utolsó lehetőségként kinyitnak és megvédik a rendszert a károsodástól.

2020. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi az a légfűtő kandalló betét?
2020. jan. 14. 23:26
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Egy a légfűtésre kialakított kandalló betét; ti egy normál vízteres kandallóbetétet vettetek, mert beépítve lesz kandalló. A vásárolt tűztér a betét. [link]

2020. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!