Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Többet fertőtlenítetek a...

Többet fertőtlenítetek a koronavírus megjelenése óta?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, ha mondjuk vásárolni voltatok és a termékeket áttörlitek vagy ezek már túlzásnak mondhatóak? Én szinte mindent fertőtlenítek. Telefon, távirányító, villanykapcsoló plusz amit a boltból hazahoztam. Lehet túlzás de hátha ez is valamennyire csökkenti a vírus kialakulását.
2021. márc. 13. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Soha semmit. Haza jövünk, kezet mosunk szappannal. Ennyi. Meg maszkot veszünk fel a boltban. Még nem lettem koronás, vagy nem éreztem meg.
2021. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

A termékeket nem szoktam fertőtleníteni. Azért burokban nem akarom tartani az immunrendszerünket. A bejárati ajtón a kilincset, lámpakapcsolókat, a kulcsaimat és a telefonomat szoktam nagyjából 2 hetente fertőtleníteni. Illetve két hetente a járólapos felületek felmosásnál szoktam egy kis domestost önteni a felmosó vízhez, de ez mindig is így volt.

Itthon másnak nem látom értelmét. Ha hazaérünk, akkor az első dolgunk cipőt levenni az ajtóban, kabátot felakasztani, alaposan kezet mosni, utcai ruhát átvenni. Ez mindig is így volt, nem csak a vírus óta.

2021. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Csak a legelején, amikor nem tudtam, hogy mi folyik itt. Talán egy hónap lehetett. Azóta semmi ilyesmit nem csinálunk.
2021. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
A billentyűzetem, telefonom, tabletem eddig is fertőtlenítettem, mára covid előtt is. A kilincseket szintúgy heti egyszer áttöröltem fertőtlenítős kendővel. Ennél többet nem tettem eddig, nem is fogok. A boltban vett termékek csomagolását sem törlöm át. Az kéne még, hogy egy hétvégi nagybevásárlás összes hozadékát egyessével törölgessem fertőtlenítővel. Estig nem végeznék.
2021. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Van egy külön helyiségen a cs. házamban amit erre használok.

A bevásárlás után mindent ebben helyezek el ideiglenesen, az élelmiszerektől a maszkon át a lakáskulcstól a telefonig stb...

Majd fél órára bekapcsolom az ózongenerátort.

Én nem kockáztatok!

2021. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Én már eleve ott vigyázok, hogy lehetőség szerint ne hurcoljam haza, ha csak vásárolni megyek el a lehető legkevesebb dolgot fogdosom össze, mikor hazaértem rögtön cipőt le alapos kézmosás, utcai ruhát is leveszem, mindent el pakolok a helyére, újra alapos kézmosás és telefon fertőtlenítése törlőkendővel utána ugyanezzel hűtőajtó és a bejárati ajtót is át törlöm. Azt feltételezés, illetve remélem, hogy a vírus a felületeken egy két nap alatt elpusztul vagy elgyengül annyira, hogy már nem fertőz.
2021. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
A vírust leszarom, előtte is rendszeresen takarítottam, mert van rá igényem. Sőt, még fürödni is szoktam, pedig nem tolja az arcomba kétméterenként egy óriásplakát, hogy az is fontos.
2021. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


7/7: takarítani én is szoktam, hetente többször. Sőt, fürödni is!! Azt is hetente többször! Sőt, naponta! Itt a kérdésem nem erre irányult, hanem a plusz fertőtlenítésre....

2021. márc. 13. 20:19
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
3! Olvas,tájékozódik...és nem dől be a tv,rádió agymosásának! Helyes!
2021. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%

Igen,én a vírus előtt nem fertőtlenítettem a pénztárcám (ezzel együtt a bankkártyám),telefonom.

Most vásárlás után megteszem.

Egyedül az üdítôt törlöm át mosószeres vízzel.

2021. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!