Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vasaljam ki a függönyt vagy...

Vasaljam ki a függönyt vagy mossam ki inkább újra?

Figyelt kérdés
Fehér függönyöket betettem mosásra 30 fokra. A 6 éves lányom, segített kiteregetni a ruhákat és véletlen a mosógép hőfokát feltekerte 60 fokra. A függönyök szépen ragyognak de gyűröttek lettek, most felakasszam hagy lógja ki magát vagy vasaljam picit át? Holnap újra kimosom őket :/ észre se vettem, de megígértettem vele többet ne nyúljon hozzá, én vagyok a hibás mert nem figyeltem elégé
2021. febr. 25. 14:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
Kívánságodra lepontoztalak, pedig teljesen jót írtál. A "függöny" program lényege, hogy automatikusan benyomja az előmosást, de csak azért, hogy kivigye a sok koszt, ne lötybölje értelmetlenül. Ha a pamutprogram hőfokát belövöd, és benyomod az előmosást, levcszed 800-ra a centrit, ugyanoda jutsz. Nincs benne semmi hókuszpók, csak egy fölösleges marketing-matrica a forgatógombon. Én viszont zöld kezet kérek!
2021. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
11-es: Nálam a "függönymosás program" egy, a pamutprogramnál sokkal kímélőbb ritmus, szó szerint lassú lögybölés sok vízben, 30 fokon, 52 percen át, majd a végén egy 600-as fordulatszámú fugálás. A pamutprogram sokkal indenzívebben forgatja a dobot, teljesen összecsavarodnak benne a ruhák fuga nélkül is.
2021. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%
Akkor lehetne építeni a válaszokra, ha egy márkájú mosógépről beszélnénk. A #11 pl. megírta (nem tudom, honnan tudja, ezért nem pontoztam sehogy), hogyan lötyögtet vagy nem lötyögtet az én gépem. A #12-es jól meglátta.
2021. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

# 11


Hát én pamutprogramra még egy alkalommal SE tenném be egyik függönyömet se. Nagyon dobálja és dörzsöli is.


Az enyémen van pl. Gentle Care, az a por kiszedésére pont jó. Bár csak egyszer centrifugál, a végén és "cserében" csak 3-szor öblít. Függöny átöblítésére talán jó.

2021. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%

Izé... milyen függöny az a függöny? Mert ha kb lepedő kaliberű akkor pont úgy lehet mosni mint egy lepedőt. Ha pedig egy műszálas valami, hát azzal végképp nem kell tangabugyikat megszégyenítő "kímélő" üzemben babusgatni.


Olyan függönyt amit nem lehet egyszerűen kimosni, épeszű ember nem vesz, de ruhából is csak olyat szabad amit utáni ki is tud mosni önszivatás nélkül.

2021. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!