Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Új gőzölős vasaló első használ...

Új gőzölős vasaló első használata? tegyek-e bele vizet?

Figyelt kérdés

Hogy jön ki belőle a víz, ami benne marad? utána száraz lesz a belseje? kifolyik vagy kipárolog?

hogy tudok róla meggyőződni, hogy nincs benne víz?


Valószínűleg ritkán fogom használni, eddig nem sikerült az előző vasalóknak a gőzölős funkcióját használni, mert vagy simán elfelejtettem, vagy túl sok vagy túl kevés gőz jött ki belőle egyszerre. Aztán eltettem és amikor legközelebb, hetek, hónapok múlva elővettem, kijött belőle egy fekete golyó, szerintem penész. Ez most új, nem akarok ezzel is így járni. Igazából azért vettem ilyet,mert csak ilyen volt, már nincs gőzölő nélküli. Állítólag jobb ha gőzölve vasalok, de nekem még nem sikerült. Nem tudom, mennyire kell bevizezni a ruhát, hogy ettől könnyebb legyen vasalni. Hogy lehet gyakorolni? ha kivasalok egy jó blúzt és sikerül, attól nem fogom tudni ugyanazt egy hónap újra kivasalni. Ha nem sikerül, akkor kidobom, vagy otthagyom gyűrötten a vasalódeszkán és másnap újra megpróbálom, ugyanúgy, mert honnan tudnám, hogy hogy kell? vagy gyűrötten beteszem a szekrénybe és hordom.



2021. jan. 17. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Te jó ég? Sose láttad anyukádat vasalni? :-O
2021. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ki lehet önteni belőle a fölös vizet,ha ilyen aggályaid vannak..


Nálam folyamatosan van benne víz. Ioncserélt vizet használok, hogy ne vízkövesedjen el a rendszer.

2021. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el a használati útmutatót!
2021. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"hetek, hónapok múlva elővettem, kijött belőle egy fekete golyó, szerintem penész. Ez most új, nem akarok ezzel is így járni"

Akkor minden héten vasalni kell vele! Ha a típusát leírod pontosan, még youtube videót is belinkelünk, hogyan használd...

2021. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Valóban jobb, ha enyhén nedves a ruha. De én sem használom a gőzölő funkciót, így előre "bespriccelem" a ruhát, összetekerem, és hagyom valamennyit állni. Aztán pedig kiterítem, és vasalom. A blúzt pl. úgy, hogy előbb a gallérját, aztán az ujjakat, úgy, hogy az ujja elejét, aztán megfordítom, és a hátsó oldalán is végigmegyek, majd úgy hajtom, hogy az ujja "közepéhez hozzáférjek, azon is áthúzom a vasalót. Ha van kézelője (mandzsettája, azt is átvasalom.(Nem tudom, hogy most lehet-e kapni, de anyámnak volt külön ujja vasaló, ez úgy nézett ki, mint egy kicsi vasalódeszka. Nagyon szépen ki lehetett vele vasalni egy blúz ujját.)

Na, szóval, ha kész, akkor jön a háta rész, a vállaknál a vasalódeszka elejére fektetem fel, és ha ez is kész, akkor pedig a két eleje jön. A gomboknál vigyázz, mert lehet, hogy műanyag gomb és megolvadhat a hőtől. Tehát itt "kerülgetni kell vasalóval. Vagy egyszerűen a belső oldalán vasalod.

De a kérdésedre is válaszolok:), ahogy írták előttem, ioncserélt vizet érdemes beleönteni, vagy kaphatók ún. vasalóvizek, amik illatosítva vannak. Ha gyakran vasalsz, akkor nem érdemes kiönteni, de ha csak ritkán, akkor öntsd ki belőle a vizet.

Gyakorolni meg valami régebbi blúzon próbálj.

2021. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Na, pont ma volt a mesteremberben a tisztítós rész. A néni elmondta a vasalást is.

[link]

2021. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!