Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Poros lakás mit tegyek?

Poros lakás mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rendszeres porszivozas, feltörlés, pokhálózás mégis mindig por van🤦‍♀️ csak az én lakásom ilyen poros? Nem bírom tisztan tartani, ha meg megyünk valahova mindig tökéletes rend és tisztaság van..
2021. jan. 14. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Vidéki vagy városi vagy?
2021. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

hát ez az..én is a portól szenvedek(porcica,stb)


Azt hiszem az idén megvalósítom a régi álmom, a központi porszívót. Egyelőre a kulturált csövezés a fő gondom. Ha ez sikerül, akkor végre tiszta levegő lesz porszívózás után(is)

Akármilyen jó porszívóm van, az akkor is bocsájt ki mikronnyi porszemcséket..ami aztán idővel látható lesz.

Sokaknak fel sem tűnik, hogy a fínom por mindenhol ott van a lakásban...a hajunkon, a szekrénybe akasztott ruhákon, a szőnyegekben...na ebből lett elegem.


Amit te látsz, hogy máshol milyen tisztaság van,az nagyon nagy meló árán van...hiába mondja a ház asszonya, hogy óóó...semmiség...csak átszaladok egy portörlővel...

Több kell ahhoz..

2021. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Festett plafon,falak régi festésűek?

Ugyanez a problema nálam is.

A festés,porlik...

2021. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Sokmindentől függ. Belvárosi lakások jellemzően porosabbak, a légszennyezés miatt. Az ablakokon is sok múlik, a régi fa ablakok kicserélése műanyag gumitömítésesre sokat segít. Nálunk a padlás agyaggal van betapasztva (fa-nád-agyag a födém), porlik rendesen, a lépcső környékén minden jobban porosodik. Az se mindegy, mennyi segítséged van. Az én volt osztálytársaim többségének van bejárónője, aki heti 1x-2x kitakarít náluk, így sokkal könnyebb, pláne gyerekek mellett.


A takarításnál is vannak trükkök. Ha olyan por van nálatok, ami nagyon lassan ülepszik, akkor nem érdemes közvetlen felmosás előtt söpörni, mert felmosás után fog leülepedni a söpréssel felkavart por és újra poros lesz minden. Nem mindegy, milyen szűrő van a porszívódban (esetleg beépítoett porszívórendszer van a házban ami kintre fúj és nem a szobába).

2021. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Új lakásunk van, vidéki vagyok most lett minden felújítva. Hagyományos porszívóm van, illetve most kaptam robotporszívót
2021. jan. 14. 14:52
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Előbb-utóbb csak megtalálod, honnan jön az a sok por :-) Kitartás. Ha nincs jó szűrő a porszívódban, akkor megpróbálhatsz porszívózás után szellőztetni 3 percet, így nem benn ülepszik le, amit a gép kifújt. Hacsak nem a környék a poros... mert ha mondjuk a Váci Cementgyár mellett laksz, akkor szerintem törődj bele a helyzetbe.
2021. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk az ablakoknál, és a bejárati ajtónál jött a por mindig. Kicseréltünl mindent, azóta nincs por.
2021. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
A robotporszívó nagyon sokat fog segíteni. De a por van. Ezt el kell fogadni, megszűntetni nem tudod. A ruhák teregetésével is rengeteg szàll a levegőbe.
2021. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Milyen gyakran takarítasz/porszívózol?
2021. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Emeleti lakásba nem nagyon jön be a por.

Vannak porfogó gúnynevű tárgyak, azoktól kell megszabadulni.:)

Pl. szerintem a szőnyeg is az.

2021. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!