Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel mossam ki?

Mivel mossam ki?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a párom pamutpólói mosás után is büdösek, ember szagúak. Az én cuccaimnak nem szokott ilyen gondja lenni. 40fokon szoktam órás mosást rakni, mert a legtöbb holmink azt bírja. De hiába mosom 60 fokon akkor is szaga van. Tomi folyékony mosószer és Coccolino koncentrált öblítőt használok, van hogy ecetet is öntök mellé, de így is marad a szag. A mosógépet is kimostam többször, mosógéptisztítóval, trisóval, meg ecettel is.

Szerintetek mivel mossam a dolgait?



2020. nov. 7. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Vegyél lenort, meg persilt.
2020. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk Ariel folyékony mosószer van, Silan öblítővel.

Vagy Tomi folyékony, szintén Silan öblítővel, de ilyen gond nincs.

Szoktunk kapszulát is, de azzal se tapasztaltam ilyesmit.

2020. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk Tomi,Souldrops és Frosch folyékony mosószer van.Silan vagy Lenor öblítő.Az öblítőt kicsit fel szoktam higítani.
2020. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Áztasd Bioponos meleg vízben pár órát, a fehérjebontó enzim a fehérjékhez tapadó illatanyagokat is elkezdi emészteni.
2020. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg a személyeskedésert, de a gond a párodnál van. Hiába is mosod ki a pólóból a szagot, ahogy felveszi újra büdös lesz.

Egyébként áztasd be mosóporos (nem folyékony, nem kapszula) vízbe egy éjszakára, amilyen forró vizet csak bír az anyag. Utána pedig mosd ki a szokásos módon.

Illetve a szárítás sem mindegy, ha nincs szárítógéped, akkor próbáld meg szellősen kiteregetni a ruhákat.

2020. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mosószódát tegyél a dobba. Az semlegesíti a szagokat.


Illetve az egy órás, 40 fokos program túl rövid (főleg, ha erősen szennyezett a ruha). Hosszabb programba tedd be, max centrifugával. Ne tömd tele a gépet.

2020. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vanish mosószappan is kiválló egy elő áztatáshoz, aztán pedig gépbe a többit, ahogy szoktad.
2020. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De az már nagy baj, ha ennyire elviselhetetlen. Vagy mégse pamut a póló, hanem műszálas. Azzal pedig nem lehet mit kezdeni, csak addigmarad friss, amíg nem veszi fel.

Előző voltam.

2020. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De a fő probléma akkor is az izzadás. Mármint nem az, hogy valaki izzad, az természetes. Hanem az, hogy valakinek ennyire elviselhetetlen “ember” szaga legyen, hogy még a pólóból sem lehet kimosni.
2020. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vettem Sanytolt, abba fogom áztatni a cuccait, talán az segít.
2020. nov. 8. 14:18
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!