Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lejárt szavatosságú tisztítósz...

GaborKss kérdése:

Lejárt szavatosságú tisztítószerrel WC-t takarítani?

Figyelt kérdés
2017-ben lejárt tisztítószerrel takarítottam kádat, WC-t (utólag vettem észre). Lehet tőle valami bajom? Egyáltalán mit jelent a szavidő egy tisztítószer esetében?

2020. okt. 28. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A szavatossági idö csak azt jelenti, hogy kötelezö valamit ráírni, de mivel a tisztítószer nem tud megromlani, semmi jelentösége sicsn.
2020. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem lesz tőle semmi bajod.

A szavatossági idő azt jelenti, hogy addig garantálják, hogy eléri azt a hatást amit ígérnek, onnantól nem garantálják, de attól még simán ugyanolyan hatásos. Nyilván lehet kivétel, amelyiknek csökkenhet a hatóereje, de tapasztalataim szerint nem ez a jellemző a tisztítószerekre.

2020. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

#1: valami okból kötelező ráírni, úgyhogy pontosítok: van benne olyan szer, ami a lejárati időn túl már nem valószínű, hogy kifejti a kellő hatását.

Az élelmiszerekre is ezért szokták ráírni, hogy "fogyasztható", vagy "minőségét megőrzi", mert míg az előbbi azt jelenti, hogy addig javasolt fogyasztani, addig az utóbbi csak azt állítja, hogy megváltozhat a lejárati időn túl a színe, állaga, íze, kinézete.

2020. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Azért az élelmiszerek meg egy takarítószer nem egészen ugyanaz a kategória!
2020. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
#4: és hol mondtam ilyet, hogy ugyanaz? :D A kiindulási alap az volt, hogy nem biztos, hogy megromlik attól, hogy van rajta egy lejárati idő.
2020. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Simán. Úgyis leszarod, nem? :)
2020. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Folyékony tisztítószereknél (mosogato, mosószer) vettem észre, hogy ha már nem friss(1-2 hónap a gyárzástól számítva), nem olyan hatékony.
2020. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!