Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi az igazság a kávézaccról?

Mi az igazság a kávézaccról?

Figyelt kérdés

A sógornőm egy ideje azzal tisztítja a lefolyót és azt mondja nagyon jó.

Másoktól meg azt hallom, hogy ez egy baromság és ahelyett, hogy segítene, épphogy ellenkezőleg, eldugul tőle a lefolyó.

Aki kipróbálta már a praktikát milyen negatív vagy pozitív tapasztalata van?


2020. okt. 18. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

a lefolyót annyira nem tisztítja, de nem is dugítja el sem :)

Takarításra alkalmas viszont, mert érdessé teszi


"Eleged van a foltos konyhaedényekből és a piszkos pultból? Szórj rájuk kávézaccot, majd egy ruhadarabbal vagy egy dörzsi szivaccsal (fa esetén kerülendő) súrold le az ételmaradékokat és a különféle foltokat."

[link]

2020. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Kávézacc jó a hűtő szagtalanítására, savas földet kedvelő növények földjének a javítására, egyeseknek jóslásra (bár lehet az a teafű?)

de lefolyó tisztítására totál alkalmatlan, sőt káros!

De ne győzködd a sógornődet, majd az idő téged igazol!

2020. okt. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki abban hisz, amiben akar.
2020. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy bevált módszer van a lefolyótisztításra, nem hagyom, hogy eltömődjön, nem kerül bele semmi.

Kajamaradék a kukába, edények pedig a mosogatógépbe.

2020. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
de miért lenne jó? mit csinál amivel tisztít?
2020. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

#5

Szerintem valami erőltetett megoldásként, mivel szemcsés, talán "súrolóporként" vizionálja valami hozzá nem értő, aki életében nem takarított még. Cserébe a dörzsölésért, mindent befoghat barnára.

2020. okt. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
#6 igen ez logikusan hangzik. de ha zsír van a csövekben (ami a leggyakrabban okoz dugulást), akkor azt akárhogy vakarod, nem fog lejönni. ezért használunk mosogatószert a zsíros edényeken, mert a dörzsölés önmagában nem szedi le a zsírt.
2020. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

#7

Na nem, lefolyó tisztításra persze hogy egy abszurd baromság, kifejezetten káros. Nem is arra gondoltam, ahogy azt a 2-es válaszomban le is írtam. Gyakorlatilag az 1-es linkjére asszociáltam.

2020. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Mekkora marhaság! Inkább növényekhez kell adni, vagy a gilisztáknak.
2020. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!