Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet valahol kapni olyan...

Lehet valahol kapni olyan menetes felmosónyelet, ami rozsdamentes? Akár a neten, akár Magyarországon bárhol? Esetleg vélemény a fanyélről?

Figyelt kérdés

Mindig alumíniumot használok (mert eddig csak ilyet találtam), de nyilván a menetnél mindig megreked valamennyi víz és elkorrodálja a fémet. Rozsdamentes anyagból készült menetes felmosónyelet szeretnék venni, hogy időálló legyen, de olyat még sehol nem találtam.

Fán is gondolkodom, de abban sem vagyok teljesen biztos, hogy időálló lehet, rohadhat például - nem hagyom vízben állni -, és nem tudom, hogy olyan jó fából csinálják-e, mint például a kerti szerszámokat.



#felmosónyél #rozsdamentes felmosónyél
2020. szept. 19. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem fából van, és annak műanyag a menete. Nem hinném, hogy annyira erős nyele lenne, mint egy kapának, de ami nekem van, az már legalább 3 éve kitart. Szerintem ezzel nem járnál rosszul.

Rozsdamenteset, amilyet te szeretnél, én sem láttam még.

2020. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fém nyeleket rendszeresen törtem, mert papírvékony falú vackok. Lehet hogy nem hajlanak, de hirtelen megroppannak, és vége. Aztán pár éve fa nyelet vettem, kicsit hajlik nagy erőre, de sem eltörni, sem elrohasztani nem sikerült még.
2020. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én is mindig kivégeztem a fém nyelű felmosokat. Aztán rátaláltam a Fiberglass üvegszálas nyélre, lassan 2 éve nyüstölöm és bírja.
2020. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fa nálunk is már 2 éves és nem volt drága sem.
2020. szept. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rozsdamentes anyagút nem kapsz. Ezeknél a vékony falú krómozott vagy műanyaggal bevont vascsöveknél is van trükk: ki kell lyukasztani az alján levő menetes műanyag kupakot, hogy kifolyhasson a beszivárgó víz. Ha a menetes műanyag végnél rozsdásodás miatt eltört, akkor levágod a rozsdás véget, a megmaradtat meg Epokittel vagy hasonlóval visszaragasztod a műanyag végbe. Rövidebb lesz a nyél, de továbbra is használható.
2020. szept. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A fa nyéllel meg az a baj hogy a vége beletörik a menetbe mert nem igazi fa hanem darált hulladék, és a víztől elgyengül idővel.
2021. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!