Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a különbség aközött, ha...

Mi a különbség aközött, ha egy ruhadarab elszakad, kiszakad vagy kilyukad?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 00:02
1 2
 1/14 TR75 ***** válasza:
96%

Elszakad: eltépődik, egy hosszú (vagy nem hosszú) szakadás lesz rajta, mint egy papírlapon, amit eltépnek. Nem hiányzik az anyagból, és szerintem jellemzően a ruhadarab szegélye is érintett.


Kiszakad: hasonló az előzőhöz, csak két-három irányban tépődik (ilyenkor szokott lenni az, hogy lifeg egy darabon az anyag), és inkább az anyag szegélyein belül.

[link]

Ez a fölső részen olyan, mintha kiszakadt volna.


Kilyukad: konkrétan lesz rajta egy lyuk, hiányzik az anyag egy része. Például ki van égetve.


Van némi átjárás az utóbbi két kifejezés között, attól függően, hogy hogyan érte a sérülés. A cigarettacsikk kilyukasztja, de nem kiszakítja a ruhát. A szög viszont ki is szakíthatja, meg ki is lyukaszthatja.


[link]

Itt a fenti középső képen mondhatjuk azt is, hogy kiszakad, és azt is, hogy kilyukadt. A jobb alsó képen is (bár én arra inkább azt mondanám, hogy kiszakadt, mert jellegzetesen szakadt a sérülés széle, meg maga a lyuk is).


Nem is hiszem el, milyen kérdésre válaszolok ilyen hosszan :-D

2020. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. szept. 15. 21:59
 3/14 A kérdező kommentje:
És ha azt mondják, szétszakad, azt hogy lehet leírni? Ugyanaz, mint a kiszakad, vagy nem egészen?
2021. febr. 28. 13:00
 4/14 TR75 ***** válasza:
100%
Szerintem a szétszakad = kettészakad, vagy legalábbis a méretéhez képest nagyon hosszan elszakad.
2021. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor adott esetben nem mindig felcserélhető az, hogy szétszakad vagy el/kiszakad a ruha, ugye?
2021. márc. 15. 01:54
 6/14 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Szerintem.

2021. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De a szétszakad és a kiszakad hasonlóak?
2022. szept. 25. 15:54
 8/14 TR75 ***** válasza:

Szerintem kinézetre nem.

És szerintem nem is szinonimák.

2022. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
lehet, de arra gondoltam, hogy mindkettőnél több irányba szakad az anyag
2022. szept. 25. 17:09
 10/14 TR75 ***** válasza:
Oké, az stimmel, csak a "kiszakad" az az anyagban van, a "szétszakad" meg mindenképpen érinti a szélét.
2022. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!