Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, ha a varrótalp...

Mit tegyek, ha a varrótalp alá nem fér be a farmerom ülepe?

Figyelt kérdés
Be kellett vennem az egyik nadrágomból, a belső varrást bontottam szét, szépen össze is varrtam, az ülepe maradt utoljára, ahol a varrások találkoznak, kb 2-3 öltés hiányzik onnan, de nem fér be a varrótalp alá. A talp nélkül lehet varrni? Singer SMC gépem van.

2020. szept. 14. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Varrd meg azt a kicsi darabot kézzel (kell hozzá erős tű, cérna, gyűszű).

Megkísérelheted varrótalp nélkül, de fölösleges bajlódni vele. Ha a tűhöz eléggé közel fogod le az ujjaiddal az anyagot, sikerülhet. A varrótalp leszorítja az anyagot, hogy amikor a tű jön föl, ne hozza magával az anyagot is. Szerintem problémád lehet ilyen esetben a cérna feszességével is.

Varrd meg kézzel!

2020. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondoltam rá, hogy kézzel kellene, csak pont a nadrág ülepén félek, hogy nem lenne elég erős a varrás, ahogy én kézzel megvarrom (annyira nem varrok kézzel ügyesen), és esetleg szétbomlana.
2020. szept. 14. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyen vastag a cérna, vagy dupla szállal legyen, ne varrd a legeslegszélén, hanem kb. 1 centire a szélétől, minden öltést jó erősen húzz meg (hogy feszüljön, tartsa össze a két összevarrt anyagot). Ne félj tőle, 2-3 öltés nem a világ, de szerintem jóval több ez, mint 2-3 öltés (az kb. 0,5 cm). Ugye, több? Szerintem 4-5 centit kellene varrnod. Akkor is megvarrható kézzel.
2020. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes öltést elköthetsz görcsre. Lehet kapni külön nagyon erős cérnát, csak ne legyen túl vékony, mert szétvágja a farmert, ha feszül. :)
2020. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kézzel érdemes (fogóval könnyebb áttolni-húzni a tűt az extravastag részeken, így a kezedet is kíméled), vegyél hozzá nejloncérnát, ha nagyon aggódsz a szétbomlás miatt.
2020. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!