Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen kemikália mentes...

Milyen kemikália mentes mosószert használtok? Nem bírom a vegyszereket sajnos.

Figyelt kérdés
2020. aug. 19. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez így elég általános, hogy vegyszereket.

Lehet mosószappan pehelyből és mosószódából készíteni mosószert, illetve használni mosáshoz.(mosószappan alapú baba mosószerek is vannak) A mosódió semmit sem ér; idővel lerakódik és barnás foltokat hoz a ruhákra, illetve könnyen penészedik.

Öblítő ami leginkább irritálhat, mert bevonja a ruha szálait, és az illatanyag is ott marad ami folyamatosan bomlik. Kis ecettel lehet helyettesíteni, ez semlegesíti a mosószer savasságát, és kiszedi a maradékot a ruhából.

2020. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Zagyvaság. Az ecet savas. Hogy közömbösítené a mosószer savasságát?

Egyébként a mosószerek lúgosak...


Kemikália mentes mosószer pedig nincs. A mosószappan is az, a mosószóda is. Na2CO3, nátriumkarbonát.

De még az ecetnek is van E-kódja, meg a csapvíznek is.

Hagyjuk már ezt a "kemikáliamentes" mantrát, mert úgy hülyeség ahogy van.

2020. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez így van. Nem tudják mit jelentenek a kemikália és vegyszer szavak.
2020. aug. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mi-kk válasza:

Az okoskodás és a tapasztalat ha verseng, akkor inkább a valós tapasztalatra szavazok, ezt a #2 válaszadóra értem. Teljesen átjön és érthető számomra, hogy a kérdező mit szeretne.


Egyik tanfolyamra mikor jártam, az egyik anyuka mesélte, hogy a gyermeke iszonyat allergiás a mosószerekre, de rájöttek, hogy ha ecettel öblítenek, akkor nincs gond. Én is ecettel öblítek azóta, mondjuk én jó bőven teszek bele. Én sem bírom annyira a mosószereket... De sorrendben menve, mosásnál első körben minden mosógépen van dupla öblítés funkció, ezt érdemes aktiválni. Mosószerből én a DM babás mosószereit használom, port a fehérekhez (a por fehérítő képessége jobb mint a folyékony mosószeré), folyékonyat a színes ruhákhoz. Ha érzékeny vagy a "kemikáliákra" ahogy írod, egyébként is célszerű babáknak szánt készítményeket használnod, azokban tényleg kevés irritáló "kemikália" van.

2020. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

[link]

Én innen szoktam beszerezni a tisztítószereimet, nekem beváltak.

2020. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül neked mi vált be?
2022. nov. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Frosch baby, Sevent Generation, Green emotion mosogéleket váltogatom.
2022. nov. 16. 16:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, kedves vagy, hogy megírtad.
2022. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szívesen. :)
2022. nov. 16. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!