Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány éves kortól illene...

Hány éves kortól illene magamnak mosni a ruháim?

Figyelt kérdés
Tizedikes gimis voltam idén, és már több barátnőm és osztálytársam teljesen egyedül intézi magának a mosást. Illene nekem is önállósodni? Hány éves kortól ciki, ha nem én csinálom?
2020. aug. 8. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szüleiddel élsz, nyugodtan moshatod velük. Anyukám fejbe is baszna, ha kijelenteném, hogy jajj annya, legyen az, hogy külön mosom a 15 fehér felsőm a tiedtől... Vízpazarlás
2020. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Sosem mostam külön, amíg odahaza laktam. De minek is? Ahogy az első írja, pazarlás. Segíthetsz anyukádnak, és moshatsz, de nem magadra, hanem a családra. Ha kilötybölgetnéd az 5 bugyidat meg az 5 pólódat péntek este, én is morognék. Arról nem beszélve, hogy ha van családi munkamegosztás, és a mosást mindig enyád csinálja, de te meg cserében vállalod a mosogatást, akkor az 100 éves korodig sem ciki. De azért tudd, hogy kell csinálni, mert ha elköltözöl, és nem tudod, hol a mosógép eleje, na az már ciki lesz. :)))
2020. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a magukra mosást arra értették, hogy ők pakolják be és ők teregetik ki. De külön felesleges. Nem gyűlne össze annyi ruha 1-2 hét alatt, hogy érdemes legyen beindítani, míg egy 2-3-4 fős családnál minimum hetente indítanak egy mosást.
2020. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg a szüleiddel laksz, nem ciki, ha nem te mosod. De igen, most kitudja, hogy hogy értették a magukra mosást. Lehet, hogy úgy, ahogy a hármas válaszoló említette, hogy ők pakolják be a saját ruháikat és ők teregetik ki. De nekem pl. van egy barátnőm, akinek a családjában az a megszokás, hogy mindenki a saját cuccait külön mosásban mossa ki. Meg is lepődtem, mikor mondta, mert nekem pl. soha nem gyűlne össze annyi ruhám, hogy ne legyen pazarlás bekapcsolni a gépet csak a saját cuccaim miatt. :D


Szóval szerintem nem ciki. Esetleg felajánlhatod a szüleidnek, hogy bekapcsolod helyettük a mosógépet, és ki is teregetsz helyettük. De nem kell külön mosást indítanod csak a saját cuccaid miatt, mert valószínűleg az csak vízpazarlás lenne.


Amúgy én 17 éves vagyok, én anyának szoktam segíteni kiteregetni, de a mosásokat ő szokta bekapcsolni. Nem érzem cikinek ezt az egészet. Sőt, hülyét is kapna, ha előjönnék avval, hogy csak a saját ruháimat had mossam külön. :D

2020. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
16 éves vagyok és bennem sem merült még fel, hogy külön kéne mosnom a ruháimat. A teregetésben, hajtogatásban szoktam segíteni anyának. Amikor észre veszem, hogy valami elől maradt vagy lejárt a mosogatógép vagy éhes a kistesom akkor gyorsan intézkedem, de legtöbbször megkérdeztem anyát, hogy miben tudnék a leginkább segíteni:D
2020. aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!