Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Wc takarításhoz hány rongy kell?

Wc takarításhoz hány rongy kell?

Figyelt kérdés
Külön kell amivel a fedelét, az ülőke felső részét és külön az ülőke alsó részét?
2020. aug. 6. 05:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Azért tettem fel a kérdést, mert otthon én is eldobós törlőkendőket használok a wc-hez.

A kérdést, azért tettem fel, mert jelenleg egy hotelban takarítok és így kérik, hogy 1 ronggyal töröljem le a fedelet, utána pedig az ülőkét és az alját, majd kiöblítem vízzel és jöhet azzal a ronggyal a következő wc :S

Én ezt baromira nem tartom higiénikusnak, még rá is kérdeztem, hogy ugyanazzal? De azt mondták, "persze, hát lefújtam fertőtlenítővel, jó az".

2020. aug. 6. 16:20
 12/19 Furujika válasza:

Hany csillagos hotel? En egyszer dolgoztam 4 csillagosban. Azota ha hotelben alszok, mindent ugy kezelek, mint egy nyilvanos wc-t. Hiaba nez ki minden tisztanak, nem az. Nem olyan, mint otthon...

A gyorsasagra ment ki a jatek takaritaskor, nem a tisztasagra. Sajnos. Szerintem ez igy van a legtobb hotelben, a lenyeg a profit.

2020. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%
Na pont ezért takarítom ki a hotelek fürdőjét hasznákat előtt.
2020. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A hoteleket ne keverjük már ide, az teljesen más tészta. Ott egyetlen rongy van mindenre, értsd: Áttörlik a WC-t és ugyanazzal a ronggyal törlik meg utána a poharakat és egyéb szobatartozékokat is... Szerintem ilyet egy ember az otthonában nem csinál. WC-hez én két rongyot használok: Egyet csakis a WC-hez és még egyet a fürdő többi részéhez.
2020. aug. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja bocs, azt a kérdező írta... Így lefekvés előtt már nem bírom megkülönböztetni a kék és a zöld szövegdobozt. :D
2020. aug. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Én ezekután megfogadtam, soha nem alszom hotelben :D mert nem tiszta, csak annak tűnik :S

Amúgy a wc-s ronggyal, csak a wc-t töröljük, de akkor is undorító szerintem. Ráadásul annyi pénzért, amit az embertől elkérnek, megilletné az igazi tisztaság.

2020. aug. 8. 08:42
 17/19 anonim ***** válasza:
39%
Ez a hoteles dolog ez nagyrészt urban legend, a munkámból adódóan rengeteget utazok, így sok szállodában megfordultam már, soha sehol semmi bajom nem volt, és nagyon kevés helyen volt gondom a tisztasággal... Szóval nem tudom, én az ilyen 1 rongyos sztorikat mindig fenntartással kezelem.
2020. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#16: Akkor ez még talán a jobbik eset. Amiről én beszéltem azt egy 4(!) csillagos külföldi szálloda csinálja.


#17: Attól még, hogy megfordulsz vendégként a szállodában, még nincs rálátásod a módszereikre. A kérdező és én (hozzátartozóm révén) vagyok a tökéletes példa rá, hogy sajnos csinálnak ilyen 1-rongyos sztorikat a valóságban. Sokszor pont hogy a vendég a legutolsó az ilyen helyeken, hiszen ők egy, max két hétig vannak ott, aztán soha többé nem látják egymást. Van, hogy elkérik a pénzt a szobatakarításért, aztán távozásig max. a szemetet viszik ki és még sok ilyen dolgot tudnék mesélni.

2020. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én sem hinnném el, ha nem magam csinálnám... Sajnos így igaz, a vendég az utolsó, ezt a hozzáállást tapasztalom, persze a szemükbe megy a nyalizás.
2020. aug. 10. 16:07
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!