Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép egyik mosásról a...

Mosogatógép egyik mosásról a másikra alig mosogat?

Figyelt kérdés

Szinte az összeset koszosan hagyja, és mintha hamarabb is végezne. Nagy esélyt látok arra, hogy kihagyja az utolsó lépést, amikor a leáztatott koszokat leöblíti.


Pontosabban átlépi, mert a "mosogatás vége" sípszó ugyanúgy hallatszódik, csak hamarabb.


Mit tehetnék?



2020. jún. 25. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy eldugult a spriccelokeje?
2020. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem forognak a lapátok, eltömítődött a szűrő, nem megfelelő a víznyomás, nem megfelelő a tabletta...
2020. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézed mindig hogy szabadon tudnak-e forogni a karok? Nincsenek eldugulva a fuvókák?
2020. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szabadon forgást mindig megnézem.

A szűrőt, víznyomást hogy tudnám ellenőrizni?

Azt hiszem lehet, hogy 1-2 el volt dugulva picit. Hogy tudnám effektíven kitisztítani őket?


Hmm. Így belegondolva lehet, hogy rossz gélt öntök rossz rekeszbe. Valamikor nem rég megcseréltem őket, és lehet, hogy azóta történik ez.

(szóval pl ha előtte a töltő bal nyílása ment a bal rekeszbe, akkor most a bal a jobba megy, a jobb pedig a balba)


Amiatt cseréltem meg, mert előtte mindig előbb megtöltődött a kisebbik rekesz (1-2 másodperccel előbb), mint a másik. Most pedig pont egyszerre telítődnek meg.

Szóval olyan, mintha az utántöltő nyílásai is úgy lennének méretezve, hogy pl. kisebb a nyílás a kisebb rekesz töltésére, hogy végül egyszerre teljen meg a két rekesz.


De lehet, hogy ezt eddig csak bemagyaráztam, és ez véletlen egybeesés, és ez okozza a problémát.


Most megnéztem a használati útmutatót, és ott úgy van lerajzolva a töltés, ahogy régebben csináltam. Szóval elég esélyes, hogy rosszt gélt alkalmaz a szakaszokban, és emiatt nem tudja elmosogatni őket.

Majd következő alkalommal ismét a régi módszerrel töltöm meg.


Köszi!

2020. jún. 25. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire koszosak az edények, amiket beraksz, de nálam volt már úgy, hogy elfelejtettem mosogatószert beletenni, és úgy is tökéletesre mosogatott. :-D

A forró víz + a nyomás megtette a hatását.


A Haszn.ut-ban benne kell hgoy legyen a forgókarok kitisztítása.

2020. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit öntesz hova? A gèlt és az öblítőt felcserélted?
2020. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem az történt :D
2020. jún. 26. 00:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Huhh, az elég nagy galiba! Ugyanis öblítőből kb. három cseppet adagol a rendszer (egy betöltés nálunk hosszú hetekig elég), a mosószerből meg kb. 30 ml-t (bár pontosan nem tudom, mert port használok).
2020. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!