Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem mozog a Candy mosógatógép...

Nem mozog a Candy mosógatógép felső szórókarja, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

10 éves Candy CSF 4570 EX mosogatógép. A felső szórókar nem mozog. Kézzel könnyedén mozgatható, szétszedtem, tiszta, igazából egy primitiv szerkezet. De mégsem mozog.

Ezt onnan tudom, hogy 5x kinyitottam menet közben, de a kar ugyanabban a pozicióban volt, mint újrainditás után.

Tehát a teszt úgy működött, hogy mosó státuszban hirtelen kinyitottam, ekkor még láttam, hogy sugárban jön ki a fúvókákon a viz, mielőtt még leáll a nyomás. DE! A kar nem mozgott. Kézzel könnyen odébb lehet rakni. Odébbraktam minden esetben, öblités fázis, kinyit, a kar áll, miközben még jön ki belőle felfelé a viz. A működés és a kar megpillantása között fél másodperc telik el. Szerintem akkor még mozognia kéne. Plusz a helyzete pont ugyanaz, mint újrainditáskor.

Mit lehet tenni? Valaki találkozott már ezzel a problémával?


2020. ápr. 30. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mégis csak el van dugulva valamelyik fúvóka, vagy valamelyik behelyezett edény megfogja.
2020. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket már kizártam. Leszereltem a szórókart, nem volt benne semmi eltömődés. A zuhanytussal átmostam, jött a fuvókákon rendesen a víz.
2020. ápr. 30. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedd ki a felső kosarat a helyéről. A kar egy csövön kap vizet ami a kosár alján van és a gép hátfalába csatlakozik. Ott van egy műanyag anya egy gumi gyűrűvel a közepén. Ha a gumigyűrűn lévő lukba bele fér a kisújjad akkor azt kell kicserélni:

[link]

2020. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a segítséget! Először nem is értettem ezt a kisujjas dolgot, de szétszedtem, és megnéztem közelről a rögzítőanyát. Ami nem látszódott kívülről, az látszódott szétszedve, hogy a gumi egy része el van mállva. És tényleg belefér a kisujjam. Ráadásul pont annyira fér bele, hogy összehasonlítva a tömités el nem mállott részével, úgy látom, hogy ha a tömítés jó lenne, akkor tényleg nem férne bele tövig a kisujjam. Szóval ez a kisujj-teszt tényleg nagyon jó!!

És köszi a linket is!! Megrendeltem a tömítést, gondolom jövőhéten meg is jön. Összeszerelem és megírom, hogy mi lett.

2020. máj. 1. 12:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a rögzítőanyát, és most remekül működik! Köszönöm a segítséget!
2020. máj. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!