Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Átlag kínai fűkasza igazából...

Átlag kínai fűkasza igazából hány lóerőt tud?

Figyelt kérdés

Az ugye egyértelmű hogy nem annyit amennyit ráírnak, elképzelni is nehéz hogy ~25 ezer forintért kapsz akár 6 lóerőt. Csak kiváncsiságból kérdezem, hogy valójában mennyi lehet.


1-1,5 mondjuk? Vagy azért annyit nem hazudnak? :)



2020. jún. 18. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
1,5 megszokott lenni. Aztán ahogy kopik a motor úgy fogynak a pacik is.
2020. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Megvan az a 6, csak kicsit kényelmetlenebb kézben tartani.
2020. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy van 6, komoly gépek tudnak 2,5 -öt.

Jó, ha 1 le-tud.

1-2 hónapig, utánna kuka.

2020. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Pontosan nem tudom, de az én 43ccm-s kínaim biztos, hogy 1,3Le-nél erősebb, mert az ekkora teljesítményű stihlemnél sokkal jobban vág.

A dobozon lévő 3.2Le valószínűleg hülyeség, de érzésre az 1,5 biztosan megvan, ha nem több.

2020. jún. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 Ló.
2020. jún. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Egy Champion-t használok két éve, 5.2 lóerőt hazudtak rá, a "jó, ha tud 1LE-t" az nagyon erős túlzás, 2.5LE biztos, hogy van benne. Aki használt már kínai kaszákat meg használt már vagy legalább látott már használat közben nagyobb márkák 1LE körüli gépeit amik nem fűkaszák, hanem gyak. "szegélynyírók", az ilyet nem állít. 1-2 hónapos élete annál van, aki nem tud bánni vele, de tönkre lehet tenni rajta ezt-azt 1-2 használattal is, nem kell hozzá 1-2 hónap sem. Kollégám egy piaci kínait használ 6 éve, 1000m2-re, minden gyári rajta!

Amiben mások ezek az olcsó kaszák az elsősorban, ahogy más már írta, a rezgéscsillapítás, ami gyakorlatilag nincs, "lemasszíroz" a talpadig, úgyhogy egyébként is, de már csak ezért is 1000m2 felett ne használd, mert teljesen lezsibbadsz tőle. A szár vékony és vékony anyagból is van, a kar szélességén, ugyanúgy az anyagán és annak vastagságán is spórolnak, a markolatokon is, a ravasz sem túl jó minőségű, a damilfejek kb. sz-rt sem érnek, ellehet vele tökörészni, szó se róla, csak az őrületbe kerget, nem mindig sikerül koppintással kitolni a damilt, sokszor megszorul benne, deformálódik stb. Szóval nem bír el akkora damillal, mint amekkorával viszont maga a gép elbírna, azaz kell hozzá egy normálisabb fej. A védőburkolat túl rideg anyagból készül, ellehet vele lenni, ha nem vered oda mindennek, ennek felfüggesztése csak egy félbilinccsel történik, azaz el tud fordulni a száron, hiába húzod meg tisztességesen, kell alá egy gumialátét és akkor már nem forog el. Szabadon oda teheted, ahová csak akarod, holott a gyártónak azért a gép teljesítményéhez igazítania kellene a maximális damilhosszt (ezzel), de hát ennyit nem gondolkodnak rajta az tény. A heveder, amit adnak hozzá, annál különbet összehozol ha beülsz egy órára a varrószakkörbe, így azt is kell venni egy normálisabbat. Egyéb tartozékok, ami csak ilyen vásárlócsalogató, pl. 3 ágú kés a vicc kategória, egy svájci bicskának is nagyobb a pengéje, igaz az minimum 14 ezerbe kerül szó se róla... A "bozótvágó" korong meg valami kenyér szeletelőről eshetett le. Ezekre mind úgy kell tekinteni, hogy nem tartozék, mind meg kell venni hozzá valójában. :D Tipikus dolgok amik elromlanak ezen, a ravasz, kiváltképp azoknál, akik húzogatják, mint tinik a f...at, a berántó, mert tépi, mint az idióta, szóval hogy nekik kellene bele egy méteres berántó, hogy kiélhessék magukat. A szöghajtás, mert a büdös életben soha nem zsíroz utána, mert ennek mennie köll, leveszem a polcról aztán ugrunk is neki (ez a csavar meg mi f... itt amúgy? Na mindegy!). Tipikus dolgok, amiket kibír egy olyan gép, ami arra lett tervezve, hogy viselje a hülyeséget és amitől ezek a gépek meg hamar bemutatják a fakkot: gázfröccsökkel fűnyírás, berántókötél tépkedése, (ezekről tudni kell azt, hogy rövid a berántókötél, és azért rövid, mert elég amúgy annyi is, kihúzod lassan akadásig, ha az megvan, rántasz rajta, ésszel kb. 30 centit és indul is), zsírzás csak ünnepnapokon (vagy akkor se), helytelen indítás, állandó fullasztás magas gazban, több órás állandó terhelés (csak tankolni állunk meg, meg maximum még egy cigi-bigi), hitvány olaj használata, koppintás eszetlen módon, lehetőleg a fejünk fölül indítva, mert hát sz-r a fej és mé' nem jön ez, a k... a... mé' nem jössz ki...? Szűrőt lehetőleg soha az életben ki ne tisztítsuk pláne ki ne cseréljük, az örökös, mint a nyomor. Gyújtógyertyát sem kell sosem tisztítani, esetlegesen a szikraközre ráigazítani, s ha nem indul, akkor rángassuk, ne nézzük meg mi lehet a gond, helyesen egyébként úgy kell, hogy egyik lábbal rátaposunk a gépre úgy határozottan, ha 100 kiló alatt vagy, a fél súlyod nyugodtan rá is teheted, el ne mozduljon a rohadék, aztán rákapaszkodunk a kötél fogantyújára és vállból indítjuk a mozdulatot, lehetőleg másodpercenként közel kettőt rántsunk rajta! :) A benzin tárolására tökéletes maga a tank, hagyjuk benne a benzint akár egész télen, tároljuk abban! Eszébe ne jusson senkinek sem kijáratni tárolás előtt a benzint! Az a tankban van amúgy is, nincs egy deka sem a karburátorban, az visszaköpi ha érzi, hogy jön a tél. Keverni meg úgy érzéssel, ez kb. 2 liter, ebbe kell 50 milli, ez meg kb. 50 milli, akkor ez így jó is lesz. :D Na így bírnak 1-2 hónapot/mindössze 1 szezont ezek a gépek! Elismerem, szélsőséges esetet vázoltam, de annyira ritka eset volna ez? Ha te (3. válaszoló) az az ember vagy, aki minderre figyel a saját gépénél, akkor biztosíthatlak afelől, hogy pl. egy Champion is vígan megélne melletted hosszú évikig is. Ezt egyszer kell elolvasni, benne van minden fűkasza használati útmutatójában, még ha a kínaiban pont nincs is benne magyarul, max. csak tyúklábírással, mindegy melyik gépét töltöd le, abban le lesz írva a karbantartás, tisztán tartás, a helyes használat, a helyes indítás, tárolás módja stb. csak tartani kell hozzá magadat, nem kell műszakilag annyira érteni hozzá, én sem értek hozzá.

2020. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na most végig olvastam az irományodat. Ugyan most lett csak fűkaszám, de amég vártam a drága futárt addig bújtam a netet hogy mindent (kis túlzással) megtudjak róluk. Úgy néz ki a legfontosabbakat már tudom is. Amiket leírtál igyekszem majd betartani. Eleve azért nem gondolkodtam sokat a kínain, mert én is úgy gondolom, hogy ha karban van tartva, akkor az is elmegy. Most ahogy összeraktam a gépet bezsíroztam a szöghajtást, és a tengelyt, le ellenőriztem az összes csavart. Benzint nem a hozzákapott edényben kevertem, na jó félig. Beleöntöttem a benzint a jelölésig, de az olajat külön kicsi mérőedényben mértem ki hogy minél pontosabb legyen, és így ugye nem tud "megszaladni" az olaj. Bár inkább több legyen mint kevesebb, de azért ha pl 1:40-es keveréket akarok, akkor az legyen is annyi. Ezután beindítottam, járattam 5-10 percig (egyébként elsőre indult is). Aztán kb 20 centis fűben, fél-háromnegyed gázon lazán levágtam kb 50-60 négyzetmétert, aztán 10-15 perc pihi, és tovább. Ezt talán 4-5x ismételtem. Aztán nagyobb fűben kicsit kevesebb területet vágtam már nagy gázon, de ugyanúgy pihentetve. Összesen 600 négyzetméter körül vágtam ha jól számol a fejem. Terveim szerint legközelebb is "lazára" veszem a dolgot, majd csak azután engedem el jobban.


Egyébként még most 4-5 órával később is érzem hogy bizsereg a kezem, ez az egyedüli hátránya eddig számomra. De hát ilyen ez a kínai. Max kevesebbet vágok egy alkalommal, amivel a gépet is kímélem.


Remélem jól csináltam eddig a dolgokat, és törekedni fogok rá hogy továbbra is így legyen.


Köszönöm szépen a hozzászólást! :)

2020. jún. 20. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!