Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fűkaszálás, szakszerűen?

Fűkaszálás, szakszerűen?

Figyelt kérdés

A gáz adagolással kapcsolatban lenne kérdésem. Nemrég költöztünk lakádból kertes házba és beszereztem egy fűkasza gépet.


Ahogyan láttam a környezetemben többféle módon kaszáltak. Valaki teljesen adagolta a gázt és más pedig csak a "kaszáló" mozdulat megkezdésekor nyomta a nagyobb gázt.

Melyik a hatékonyabb, gépkímélőbb vágási technika?



2018. júl. 28. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Háromnegyed gázzal folyamatosan. Eggyesek folyamatosan pumpálják a gázt . Benyomja elengedi benyomja elengedi. Hallgatni is rossz.
2018. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én folyamatosan szoktam neki nyomni, attól függően, hogy mennyire vágja a gazat, 3/4 gáz és ha jobban kell akkor teljes gázig.

Akik össze vissza nyomkodják, azt iszonyat rossz hallani és jobban megterheli a motort mintha egy fordulatszámon menne végig.

2018. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindig a fű nagyságának sürűségének megfelelően kell a gázt adagolni .Nagy fűnél oda -vissza dolgozik a damil,felesleges a többi alkatrész koptatni .

Majd rá jössz te magadtól is hogy kell.

Fűcsomók,kert szél kaszálásánál nem kell nagy gáz,csak finoman ,úgy látod hogy szállnak el a fűszálak .

Ilyenkor a damil fejet kell dönteni.Nagy gáz esetén .ilyenkor szakadhat a damil is .

Ha magas fűvet kaszálsz.akkor azt először félbe kell vágni

mert alul vágás esetén a hosszú fűvet feltekerheti .

Vastag fű esetén meg a damilfejet,lassan eresszed rá,és leapritja .

2018. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a tanácsokat!
2018. júl. 29. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!