Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás öblítő nélkül?

Mosás öblítő nélkül?

Figyelt kérdés
Többnyire kézzel szoktam mosni. Az öblítő elfogyott, ecet sincs itthon. Az öblítőtől van, hogy viszket a bőröm. Mi történne, ha csak mosószert használnék, semmilyen öblítőt? Tudom, ki kell próbálni, de kiváncsi vagyok.
2020. jún. 15. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Én személy szerint utálom az öblítőt, ez is csak marketingfogás. Az öblítő hatóanyaga csökkenti a ruhanemű víz- és izzadtságszívó képességét. Sokkal fontosabb, hogy az egyes öblítések között a folyadék maximálisan (ruhacentrifugával)legyen eltávolítva a ruhaneműből.
2020. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Semmi nem fog történni, ha nem öblítőzől.

Talán csak annyi, hogyha teljesen szintetikus cuccot mosol, lehet utána "megráz" a ruha, mert az öblítők antisztatikus hatásúak.

De ki visel manapság nejlonholmit?

2020. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Sose használok öblítőt, még élek.
2020. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Az öblítős kérdéssel nagyon vigyázni kell itt :D meg fognak enni élve.
2020. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Kemények lesznek a ruhák, de egyszeri alkalommal szerintem semmi nem fog történni.
2020. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy pólón. Valóban kicsit keményebb lett, de van “tartása”, nincs az a nyirkossága a pólónak, nekem valahogy kényelmesebb, nem viszket a bőröm. Úgyhogy lehet elhagyom az öblítőt, max ecetet használok, de lehet azt se. Köszi mindenkinek. :)
2020. jún. 16. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Ecetet nyugodtan. A pólód meg egész egyszerűen azért lett keményebb, mert tiszta lett és megszáradt.
2020. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Már több éve nem használunk öblítőt, egyrészt mert szabad levegőn szárítunk és talán finomabb és természetesebb illatú másrészt pedig pont ebből kifolyólag költséghatékonyabb, hogy erre sem költünk. Semmi hatást nem éreztem, azt, hogy keményebb a ruha az első felvételekor ki lehet bírni szerintem 😄
2021. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!