Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépem foltokat hagy a...

A mosógépem foltokat hagy a ruhákon. Hogyan tudnám tisztítani a gépet?

Figyelt kérdés

A belső dob résznek van egy gumis bevonata, gondolom körben mindenhol, én persze csak felül látom. Ezen van valami fekete, szinte olajos-zsíros-iszaposnak ható fekete trutyi. Nem tudom rendesen letörölni, ill. gondolom mindenhol lehet. Nem mosok olajos holmit. Ez hagy foltot, olyan pecsételőt, amit a fehér ruhákból még erős fehérítéssel sem tudok kiszedni. Arra gondolok, hogy ez csak az átlagos kosz...

Félévente szoktam átmosni a gépet 90 fokon ecetes vízzel. Vízkövesnek nem látom. Mit kezdhetek vele, hiszen így használhatatlan. Még csak 5 éves Indesit.


2010. júl. 24. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az lehet az oka, hogy csak alacsony höfokon mosol - legalább havonta egyszer moss egy adagot 90 fokon (az ecetes átmosás mellett, ami ugyan nagyon jó, de csak a mészlerakódás ellen használ), lehetöleg mosószódával. A gépet két mosás közt hagyd nyitva, hogy ki tudjon száradni - és a gumitömitésben összegyült vizet törölgesd ki renszeresen.

Most próbáld meg ezt a részt áttörölni erösen lúgos szivaccsal (hipó, mosószóda, hideg zsiroldó), utána öblitsd le sok tiszta vizzel, és mosasd át a gépet is mosószódás vizzel 90 fokon.

NEm tudom, használsz-e öblitöt, de az okoz ilyen lerakódásokat (a ruhaanyagon is, csak ott nem ennyire feltünö), mert az öblitö nagyon könnyen elkezd gombásodni, baktériumok szeretnek rajta szaporodni - ezért sokkal jobb és egészségesebb, ah MINDEN mosáskor az öblitö HELYETT ewcetet használsz (1-2 evökanál ecet egy gépbe az öblitö helyébe).

2010. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szellőzik a géped rendesen ki, akkor a penész is tud ilyen foltokat hagyni a ruhákon. 2-3 havonta ecetes mosás, és alaposan takarítsd ki mindig a mosószeradagoló rekeszt, meg az ajtót mindig hagyd nyitva.

Az ecetes mosást hogy csinálod? Én úgy szoktam, hogy 2l 20%-ost beleöntök a dobba, ezt éjszakára bent hagyom, és reggel átmosom 90 fokos teljes programmal. Utána csilli-villi.

2010. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, általában csak 40 fokon mosok, kb kéthavonta mosok egy 90-eset. Az ecetes mosásról most olvastam még, hogy nem szabad 90 fokon, mert ekkora hőfokon lebomlik. Én csak fél litert öntöttem eddig (15-20%-os), egy 90-es programhoz. A dobot szépen tisztán is tartja, csak a gumi csúnya nagyon.

Illetve most jutott eszembe, hogy a lenti szűrő is elég régen volt takarítva, ez biztosan ronthat a helyzeten.

Az első válaszolótól szeretném kérdezni, hogy a gumi tömítést hogyan tudom takarítani mindenütt? Vagy csak a fönti részre gondoltál?

Szinte mindig nyitva a teteje, csak akkor csukom le, ha vendégeket várok, csinosítok.

Viszont az öblítő elgondolkodtat. Olcsó hülyeségeket használok, mert így is volt egy szaga a ruháknak.

Mindenesetre megpróbálom, amit írtatok, köszönöm!!! Üdv

2010. júl. 24. 11:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kérdezni, hogy az öblítő helyetti ecetnek nem marad-e szaga?
2010. júl. 24. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok újra: a gumitömitést ahol hozzáférsz, ott most le, de ha valahol van benne egy hajtás (nem tudom, hogy irjam le, mert minden gép kicsit más, az enyémen a gumibkét réteg-sezrü, közben egy összekötörésszel - ha elvágnám keresztben, akkor majdnem U-forma lenne), ott is töröld ki közte.

Az ecetes öblitéstöl nem marad ecetszaga a ruhának (legfeljebb ha rengeteget öntesz bele, vagy nem folyik le rendesen a gépböl a viz), viszont minden egyéb szagot is eltávolit (az ecet a legerösebb szagtalanitószer), és fertötleniti is a ruhát. Száradás után enyhén a mosószer szaga érezhetö, meg ha kint száritod, akkor az az illat, ami a napon száritott ruhákra jellemzö.

Mellékesen sokkal kellemesebb viselni is igy a ruhákat, mert erösebben nedvszivóak, az öblitötöl meg lesz rajta egy bevonat, amitöl olyan lesz a felülete, mintha müszál lenne.

2010. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekiálltam. Rettenet ami benne volt, maradt is jócskán, már nem tudtam jobban leszedni, de sokkal rendszeresebben fogom csinálni.

Az öblítő volt a gond, tényleg. Kicsit régebben takarítottam az adagolót, közben öblítőt váltottam. Szinte fekete volt. 5 percig állt sósavba, de még mindig retek. Este beáztatom ecetbe, aztán meglátjuk.

Jöhet az öblítő helyett lassan bármi, ez több mint undorító.

Köszönöm a gyors válaszokat! Üdv!

2010. júl. 24. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég durván hangzik, örülök, hogy nekem nincs ilyen gondom.
2010. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!