Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépem mosószer-adagolója...

A mosógépem mosószer-adagolója nagyon trutymós. A fiók kiszedhető, rendesen tudom tisztítani, de ott belül mivel takarítsam ki?

Figyelt kérdés
Főleg felül, ahol nemcsak vízköves, hanem fekete is. Próbáltam ecettel spriccelni és fogkefével, de alig szed le valamit.
2010. jan. 18. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Az penész lehet, az a fekete. Nekem akkor volt olyan, amikor még öblítőt is használtam, ugye az rátapadt egyre vastagabb rétegben az adagolóra és ha sokáig nem takarítottam ki, penészesedni is kezdett.

Az enyém sajnos nem kiszedhető. Én már amint írtam, nem használok öblítőt és a mosószerből is a folyékonyat használom, amit közvetlen a dobba teszek.

Ha az adagolót valami lavorban be tudnád áztatni vízkőoldóba, az szerintem leszedné. Azért nem írtam a mosdókagylót, hogy abba tedd bele, mert nehogy a fényét megmarja a vízköoldó, ha véletlen rákerül és sokáig rajta van.

Viszont nekem a dob körüli gumi volt olyan, hogy fekete pöttyes lett a penésztől, azt már nekem sem szedte le semmi, mindennnel súroltam, áztattam, ki kellett cseréltetni.

2010. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az adagolót szépen kitisztítottam, azzal nincs gond, de ahová visszadugom, ott csupa retek minden. Azt nem tudom, hogy tisztítsam. De ezentúl én sem fogom a mosóport odaönteni, hanem a dobba. :) Köszi!
2010. jan. 18. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:

vannak flakonon penészirtó szerek, azzal próbáljátok meg, nekem elég szépen leszedte és elhalványította a feketeséget.

azóta néhány hetente amikor eszembe jut, áttörlöm ilyennel és azóta nem is jött vissza a penész.

2010. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

OFF: Mosógép ajtaját mindig nyitva hagyni, mosószer adagolót hetente megtisztítani, és akkor nem lesz penész sehol sem.. Nem megerőltető munka.

ON: Kedves kérdező, valami olyasmit próbálj ki, ami sűrűbb állagú és rátapad a penészre. Mert az ilyen fújós dolgok gondolom egyből lefolynak róla, miután írtad, hogy felül van a csúnyaság.

2010. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ecettel fújkáltam, nem sok eredménnyel, aztán fogtam magam, és hideg zsíroldóval fújtam be. Pár perc múlva nekiálltam fogkefével, és egész jól le is jött minden.

A mosógép ajtaját mindig nyitva hagyom, sőt a fiókot is kihúzva szoktam tartani, hogy szellőzzön, száradjon. De ezek után már nem csak a fiókot fogom gyakran tisztítani, hanem a helyét is.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 22. 08:37
 6/6 anonim válasza:
Én fél évente úgy 3-4 deci ecettel átmosom teljesen a gépet. Öntök a dobba egy keveset meg az adagolóba is. Ez kiszed minden vízkövet meg trutyit. rányomom 40°-ra és 800-as fordulatra, aztán hadd szóljon! Jobban megéri, mint méregdrága Calgonnal mosni.
2010. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!