Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy csinálja, akinél mindig...

Hogy csinálja, akinél mindig patika tisztaság és rend van?

Figyelt kérdés
Van akihez bármikor megyek, nem lehet kifogásolnivalót találni nála. Napi több óra takarítással sem tudom elérni, mert mire a végére érek kezdhetem elölről. Mondjuk nálunk óriási por van mindig, nem tudom mitől.
2019. dec. 16. 15:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
68%
Tisztasági mánia. Naponta többszöri portörlés stb.
2019. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem tart macskát..........
2019. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
kidob mindent, ami most nem kell
2019. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

"nálunk óriási por van mindig, nem tudom mitől."


Hol van és milyen ingatlan?

Vagy kívülről jön be, vagy otthon termelódik, ugyanis az atkakaki.

Én pzs-be szoktam belefogni a port és utána nedves vattával törlöm le a többit, tehát a szemátbe dobom ki a port, tehát azok már nem maradnak a lakásban és nem kakilnak.

Ha szárazon törlöd és söpröd, porszívózod, akkor nagyrészt a lakásban marad.


Szerintem amikor jössz, addigra takarítanak csak ki az ismerőseid, nem néz ki mindig így a lakás.:)

2019. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Belső kényszer, tisztaságmánia, valójában pszichés betegség. Kell az egészséges kosz. Az ilyen emberek valójában nem tudják értelmes tevékenységgel elfoglalni magukat.
2019. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon ráér, és takarításmániás. Meg egyedül él, nincs aki csinálja neki a rumlit - amitől eleve nehezebb takarítani is. De nagyon benne van az is, hogy erre nevelték, így szokta meg, erre van igénye. Nálunk zajlott az élet, nem patikába jártunk haza... ;-)
2019. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
Nalunk kiskoromban is rend volt mindig. Úgy, hogy anyu dolgozott, ketten voltunk a tesómmal. Patika rend volt. Mindenki mindig mindent elrakott maga után, tisztán tartottuk a házat. Nekünk erre volt igenyünk, erre neveltek. Nyilván van akinél ez kényszer is, de sokaknál az ellenkezője a rendetlenség és a kosz pedig igénytelenség. És szerintem két gyerek mellett is lehet rendet tartani, nekem megy, úgy hogy ovisok a picik én pedig 8-16-ig dolgozom. Erre neveltem őket, hogy fürdés előtt mindent elpakolunk. Naponta porszívózok (max 10 perc), és hasonló apróságok.
2019. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Egyszerű.. nem tartasz olyan tárgyakat, ruhákat stb, amit nem használlsz.

Legyen meg mindennek a helye, és azt mindig oda tedd vissza.

Mindig mosogass el evés ivás után, hetente 2* porszívózz

2019. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Millió +1 dologtól függ.

Anyósom takarításmániás, kb naponta pucolja a lakást, de úgy is por van náluk, télen a padlófűtés kavarja mindenhova, nyáron meg a nyitott ablakon ömlik be a közeli bánya pora. Ráadásul nekik annyi cuccuk van kipakolva a házban, mindenféle csecsebecsék és egyéb tárgyak vannak elöl, hogy csoda lenne ha nem állna mindenen a por.

Nálunk alig van elöl pár dolog, így kb. percek alatt kitakarítható a lakás, nincs por. :D

A rend meg... mindennek van helye, és ha nem is minden használat után egyből pakoljuk el a dolgokat, de ahhoz igyekszünk tartani magunkat, hogy esténként 10 percet rászánunk, hogy az elöl hentergő dolgokat elrakjuk a helyükre. Minden este. Így nem gyűlik fel a rumli, nem lesz sok idő elpakolni.

2019. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem bonyolult, csak emberi módon kell élni. Mi kéthetente takarítunk 1-2 órát, közben pedig figyelünk rá, hogy ne disznó módjára éljünk. Ezért aztán mindig rend van.
2019. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!