Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vegyszer mentesen szeretnék...

Vegyszer mentesen szeretnék takarítani. Ecetet és citromsavat hogy használjam, milyen felületekre?

Figyelt kérdés
2019. okt. 15. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Állj.


Az ecet SAV és citrom SAV, maró vegyszerek.

Gondold át még egyszer!


Oké, viccet félretéve, létezik vegyszer mentes / minden mentes takarítás. 300°C-os vizes gőzborotvával végzik az élelmiszer iparban.


Otthon a klóros tisztító szerek elhagyása komoly higiéniai problémák forrása lesz. Az ecet és a citromsav a vízkövet leszedi, de alig rendelkezik antibakteriális hatással.


Kórházakban, ahol emberek élete múlik rajta, nem véletlenül hipóval mosnak fel a mai napig.

2019. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az általad említett két sav egyike sem univerzális tisztítószer. Egyébként azok is vegyszerek (alapiskolai kémia). Vegyszermentesen ne akarj takarítani, mert nem lesz eredménye. Ha mégis akarsz így takarítani, akkor vegyszermentes a víz (különféle formája), de neki is van kémiai képlete. Na, értem - maradjunk annyiban, hogy a víz vegyszermentes, mert irodalmi nyelvünk is így tekint rá.
2019. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

PVC-re nyomhatod ész nélkül.

Vödör víz, 20%-os ecetből belelöttyintesz. Sokat úgyse fogsz, mert minden ecetszagú lesz :) De ez ne szegje kedvedet.

2019. okt. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ugyanígy pvc-re mehet a sós víz is. :) Vödör víz, sóval meghintve, szivaccsal feltörölve.
2019. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint vegyész, szeretnélek tájékoztatni, hogy a citromsav is és az ecetsav is vegyszer.
2019. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesznek akiknek nem egyértelmű a kérdés. De hogy ennyien....
2019. okt. 17. 11:14
 7/8 anonim válasza:

Én citromsavat használok pl. konyhai gépek vízkőmentesítésére. Beleszórok 1-2 kanálnyit, meglöttyintem vízzel és hagyom, hogy pezsegjen mondjuk a kotyogós kávéfőző. Ezen kívül a mosógép öblítőrekeszébe is citromsavat teszek (vízben feloldva), plusz mosóparfümöt. Minden ruha finom puha és illatos.

Ecettel mosom a tükröket, ablakokat, mikroszálas/pamut ronggyal áttörölve szép fényesek lesznek. Az ablakot először, ha nagyon poros, áttörlöm vizes ronggyal, utána az ecet jön, így nem lesz cseppnyomos.

Fényes felületekre inkább az ecetet javaslom, mert ugye az folyadék, a citromsav meg szilárd, így ha nem mosod le tökéletesen, akkor is elpárolog, nem marad maszatos-poros a felület.

A 20%-os ecet eddig minden vízkővel elbánt, még azzal is, amit a házzal együtt vettünk. A csapot, vécét is azzal szoktam körbefújni, kicsit hagyom rajta, aztán áttörlöm ronggyal vagy papírral. Lehet, hogy nem lesz teljesen steril, de nem is ez a cél. Utána szellőztetni kell, mert büdös. Gyerekektől tartsd távol, mert komoly maró hatása van.

Van, aki ecettel is mos fel, de én nem szoktam. Van egy gőztisztítógépem, plusz környezetbarát tisztítószereim, nekem az elég.

2019. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek egyértelmű volt a kérdés, neked nem egyértelmű mit jelent a "vegyszer".
2019. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!