Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell helyesen feltölteni...

Hogy kell helyesen feltölteni a sótartályt a mosogatógépben?

Figyelt kérdés
kell a tartályban víznek is lennie mikor feltöltöm, vagy csak sónak? kb. mennyit kell beleönteni hogy ne jelezzen a gép? szinte az egész dobozt beleraktam már és még mindig jelzi h kevés
2019. szept. 24. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én csak a saját mosogatógépemet ismerem, de van benne víz is, mikor a sót kezdem beleönteni, és én annyit teszek bele, amennyi belefér. HA egy doboz, akkor annyi.
2019. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem Bosch mosogatógépem van, és beleszokott menni egy egész dobozzal.

Szintig szoktam tölteni, és ennyi.

2019. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindig van benne víz, ne foglalkozz vele. Csak öntsd bele a sót, amíg tele nem lesz.
2019. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg belefér majdnem az egész doboz, nem csinálod ettől rosszul. Cserébe viszonylag ritkán kell megtölteni. :)
2019. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Doboz??

Vagy 40 éve kizárólag a legolcsóbb és durvább zacskós sót használom.

Mondjuk, nem is romlott még el soha.

2019. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

40 éve ja mi. 1979-be már mosogatógéppel toltad? De jó neked.


Egyébként jó nagy hülyeséget beszélsz, ugyanis a vízlágyító só (mosogatógép só) nem tartalmaz sem vasat, sem bármilyen más karbonátot, ami viszont megtalálható a konyhasóban.

A szemcse mérete is jelentősen eltér. Ezért, semmiféleképpen se ajánlott mezei konyhasót önteni a gépbe.

Ráadásul van a mosogatógépeben egy nem látható gyanta tartály, ami az ioncserés folyamatok szerepét tölti be, és a lágyító só adalék regenerálja mikor már elhasználódik. Gyakorlatilag ezt a gyanta tartályt soha nem kell cserélni, mivel a megfelelő só helyre állítja a ionizációs funkcióját.

A vastartalmú karbonátos konyhasóval pont ezt a gyanta tartályt nyírod ki.

Szóval kétlem hogy 40 éve konyhasót öntesz a gépbe. Vagy lehet 79 óta 1-2 évente gépet cserélsz, mert megteheted.

2019. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy kis idő is kell a só oldódásához, úgyhogy ha már elég sót töltöttél bele, idő kérdése, hogy a sóhiány jelzés megszűnjön.

Amúgy én is a tablettázott, erre a célra gyártott sót ajánlom, mert a vízlágyítás a mosogatógépben éppen úgy működik ahogy a #6-os kommentelő írta. Ehhez a legolcsóbb és legjobb az erre a célra gyártott tiszta só. 25 kg 2 ezer forint körül van:

[link]

2019. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!