Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ágyneműm sárga foltos. Mivel...

Ágyneműm sárga foltos. Mivel tudnám kiszedni a foltokat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen színű az ágyneműd? Milyen az anyaga?

Mitől lett sárga foltos? Befogta egy másik ruha, valamivel össze lett kenve, vagy sokáig állt használatlanul?

2010. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Fehér színű,nem mostam össze semmivel,csak magától elszíneződött.Tudod,mikor a nem használt ruha magától besárgul...Vanisch-el próbáltam,de nem jött ki teljesen!:(((

Tudsz rá valamit?

Köszönöm!

2010. júl. 16. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Áztasd nátrium-perkarbonátos vízben (hidegvízben)

Utánna mosd ki mosószódával és szódabikarbónával (mosószer nem kell) és öblítsd ecettel.

Szódabikarbónát tudsz venni bármelyik boltban, nátrium-perkarbonátot és mosószódát (valamint szappanreszeléket) rendelhetsz termékmintában a www.termeszetesentiszta.hu oldalról (pár nap alatt megküldik, 2 mosásra való van benne)

Ha van rá lehetőség, napon szárítsd. Állítólag semmilyen tudományos magyarázata nincs, sőt van aki szerint besárgítja a ruhákat a nap, de a saját tapasztalatom az, hogy ha kint szárítom a tűző napon a fehér ruhákat, sokkal fehérebbek, mintha bent, vagy árnyékban szárítanám.

Mosni is, szárítani is a visszáján szoktam (kevésbé bolyhosodik, és a nap sem fakítja ki a színes ruhákat)

Ha tudod, hogy hosszabb ideig nem használod az ágyneműt, ne vasald ki mielőtt elteszed (nem tudom miért, de a vasalt ruhák hamarabb besárgulnak)

2010. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Vanish annyit ér, mintha egyenesen a kukába öntenéd a pénzt. Az Amway Bleach nevű fehérítőjével szépen kijön a folt, ráadásul a környezetet sem szennyezed vele.
2010. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
esetes olló ....
2010. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat ha feher akkor aztasd 15-20 percre floraszeptes vizbe majd mosd es oblitozd ki a gepben.Nekem igy lettek hofeherek es kutya baja nem lessz:)
2010. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mosd ki, és nedvesen teregsd ki a napra. A sárga foltok meg attól lesznek, hogy az öblitö elkezd bomlani a ruhán, sokkal jobb, ha öblitö helyett ecetet használsz (1-2 evökanállan az öblitö helyére), nem lesz ecetszagú, söt minden más szagot is elvesz.
2010. júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat,tanácsokat,ki fogom próbálni!!
2010. júl. 18. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!