Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek van érintős villanykapcs...

Kinek van érintős villanykapcsolója? Mik a tapasztalatok? Wifis legyen vagy csak "sima" érintős? Képeket is szívesen néznék akinél ilyen van felszerelve.

Figyelt kérdés

#villanykapcsoló #Sonoff #okos villanykapcsoló #wifis villanykapcsoló #érintős villanykapcsoló
2019. júl. 18. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz vele, mert a LED lámpákkal ezek hadilábon állnak, hacsak nem olyan, amibe a nullát is bele kell kötni.
2019. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Én alapban nem értem, hogy az érintős esetén, amikor amúgy is oda kell nyúlni, miért probléma az az egy billentés?

Totál értelmetlennek tartom az érintőst, de a Wifis-ben látok fantáziát, ha az az, amire gondolok.

Nevezetesen, hogy távolról is fel tudod kapcsolni a villanyokat (ennek nagy előnye, hogy a terepszemlét tartó betörőket elriasztja) vagy nem töksötét házba kell belépned, vagy a gyerekszobát tudod programozni.

Ennek - ha ez az - van értelme, az érintősnek nincs.

2019. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van nulla fázisa azoknak amiket néztem.

Sima érintős tetszik, ennyi az értelme.

Wifisről meg olvastam, hogy felhőből irányít és nem biztos hogy az a szoftver örök életű lesz ezért egy blogger írta,aki több ilyen wifis villanykapcsolót is rendelt már és részletezi mindegyiket, hogy hogyan kell szétkapni, hogy ne központilag egy kínai felhő működtesse.

Nem értek hozzá, csak a józan paraszti ésszel gondolkodva,amin több az elektronika, azon több minden is elromolhat.

Viszont az említett okok miatt egy okos kapcsolót azért majd szeretnék rendelni.

Illetve a dimmerelhető is felkeltette az érdeklődésem.

Gondolkodom milyet,hova... Érdekelnek tapasztalatok. Köszönöm szépen!

2019. júl. 18. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Konkrétan főleg a hátrányát látom a wifis kapcsolónak.

Ma mindenki beleesik abba a hibába, hogy minden kütyünek már "okosnak" kell lennie.

Mert ha nem okos a wc deszka, akkor már nem vagyok trendi.


Eddig az ember csak odanyúlt a kapcsolóhoz pl. a teraszon és nem esett pofára éjjel sem mert világos lett.

Majd belül az előszobában megismételte... stb...

Most meg először elő kell halászni a telefont -nőknél pl. a szatyor legaljából- majd egy csomószor kell megnyomni a telefonodon -pl. zuhogó esőben-, hogy felkapcsolódjon a villany.


Éjjel, ha a sötétben ki akarsz menni a klotyóra, eddig félálomban is csak oda nyúltál a szokott helyen lévő kapcsolóhoz. Most meg először meg kell keresned a telefonodat a sötétben, majd feloldani, majd belépni a menübe, majd megkeresni az alkalmazást, majd megnyomnod a gombot stb...stb...


Pl. a Media Markban már minden második hűtőszekrény wifis. Minek??

Nem akarok beszélgetni/kommunikálni egyetlen háztartási gépemmel sem.

Kb annyi értelme van, mint a távkapcsolónak az autórádió mellé, vagy a -szintén kapható- távkapcsolós mikró sütőnek.

Ne nehezítsük meg az életünket, csak azért, hogy trendik legyünk.

2019. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha már wifis, szerintem a legjobb a Smart home-hoz kapható okoségő. Nagyon jó találmány. Meg sem kell érinteni, mrg ki sem kell kelni az ágyból.
2019. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#2-es, az érintős villanykapcsolónak az az értelme, hogy nem csak simán fel-le kapcsolható, hanem fokozatmentesen szabályozható vele a fényerő!

Én pont ezért tartottam praktikusnak, ilyen volt a régi házunk legnagyobb szobájában, amit nappalinak is használtunk. Bár komolyan nem értem, hogy mire jó az, ha wifi is van rajta, mi a célja! (?) :/

2019. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Dehogy kell minden kapcsolásnál előkeresni a telefont! Ez is ugyanúgy érintésre (is) működik.

De még az sem igaz, hogy trend miatt tetszett meg. Én pont olyan vagyok, hogy a különleges dolgok tetszenek,amilyet máshol nem nagyon látni és ez is pont ezért vonz. Tehát épp ellenkezőleg.:)

Persze a fentebb vázolt okok miatt wifis max.egy lesz jelen állás szerint,de még az sem biztos.

Sima érintősből választok úgy döntöttem.

Köszi!

2019. júl. 19. 10:06
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

„Most meg először elő kell halászni a telefont -nőknél pl. a szatyor legaljából- majd egy csomószor kell megnyomni a telefonodon -pl. zuhogó esőben-, hogy felkapcsolódjon a villany.



Éjjel, ha a sötétben ki akarsz menni a klotyóra, eddig félálomban is csak oda nyúltál a szokott helyen lévő kapcsolóhoz. Most meg először meg kell keresned a telefonodat a sötétben, majd feloldani, majd belépni a menübe, majd megkeresni az alkalmazást, majd megnyomnod a gombot stb...stb...”



Ha nem értesz hozzá, akkor miért van ilyen markáns véleményed?:D

A telefonos vezérlés egy funkció, amivel esetenként vagy élsz, vagy nem. Az okos világítás csodája abban rejlik, hogy például triggerelhető mozgással, geofencing alapon, wi-fi hálózat elhagyásával stb.

Például, ha a telefonom GPS koordinátái alapján elhagyom a lakást, minden égve maradt világítás kapcsoljon le.

Beállítható, hogy ha kinyitom a bejárati ajtót, a napszaknak megfelelő színhőmérséklettel és fényerővel világítson a lámpa.

Ha éjjeli időpontban érzékel mozgást a folyosó szenzora akkor csak 10 százalékos fényerő kellemes narancsos fénnyel világítson a lámpa. Nem kell botorkálni:) És nem hogy telefont, kapcsolót sem keresel:D

Össze lehet legózni olyan szcenáriókat, hogy kapcsoljon be a tévé egy adott alkalmazással/bemenettel és ezzel egyidőben a tévé mellett lévő LED szalagok adott színt vegyenek fel, a szobában lévő többi fényforrás pedig kapcsoljon le.

Emellett minden kapcsolónk levehető a falról, hogy ha telefon híján szükségünk lenne irányításra az ágyból például.

2019. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%

utolsó!


Ezen az oldalon a hülyéknek is joguk van válaszokat írni.

Mint látjuk, te is éltél a jogoddal.

2019. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Én mondjuk hoztam valós példákat téged cáfolva, te meg beduzzogtál:D Eddig ennyi történt. Beszédes.
2019. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!