Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtés alá sima hungarocel...

Padlófűtés alá sima hungarocell? Mennyit esne össze betontól?

Figyelt kérdés
EPS, XPS, 1000 fajta szigetelő van. Már azt hittem megvan a tuti, mijor mondják, hogy nagy a marketing értéke ennek is, sima hungarocell se fog pár mm-nél többet összemenni beton alatt, és árban meg nem mindegy... Na most hogy van ez?
2019. júl. 5. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

És pár ezer forint spórolás miatt megkockáztatod hogy megrepedjen a beton?

Te tudod..

2019. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

...aztán a kerámia burkolat szépen megrepedezik a nehezebb bútorok körül, mert spóroltál 15000 Ft-ot.

Taps.

2019. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van úgynevezett "pihentetett" EPS ami kimondottan padlófűtéshez van.

Ennek az a lényege, hogy a gyártás után kb. egy évig hagyják állni valami raktárban, és csak utána értékesítik.

Elvileg ettől nem zsugorodik már tovább a betonterhelés alatt sem ahogy múlik az idő. Ismerősnél 5 éve van megcsinálva ezzel az EPS-el és még semmit nem süllyedt neki. Viszont láttam olyat is ahol a sima EPS miatt fél év alatt a burkolati szegély elvált a padló burkolattól, olyan sokat süllyedt.

XPS-t felejtsd el, mert egyrészt k.va drága, másrészt sokkal rosszabb a szigetelő képessége, a tömörsége/vízállósága miatt.

2019. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és nem "15 ezer forintot spórol" mivel egy komplett családi háznál az XPS legalább 200-300 ezerrel megdobná a költségeket, plusz még a szigetelésed is kevesebbet érne az XPS tulajdonságai miatt. És én 10cm-el számoltam, ami minimum kell padlófűtés alá, szóval ez az ár csak nő ha vastagodik a szigetelés.

Egyszóval sima homlokzati EPS-t semmiképp ne vegyél, lépésálló EPS-t amit írtam, az való a padlófűtés alá.

pl: [link]

2019. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tapsikolónak is az értêktelen megfogalmazását.
2019. júl. 5. 20:46
 6/6 szalaitamas87 válasza:

Én nem raknék sima homlokzati EPS-t. Az EPS-ből létezik több féle keménység. A keményebbek már megfelelnek ha nem akarsz tankkal járni a házban. A homlokzati az EPS80 azt hiszem. Van 100as és 150es keménység. DE a homlokzati szerintem 100% hogy sokat megy össze. Nekem XPS van. Az 300as keménységű. 2 éve 100 nm 10cm került 360ezerbe. Persze azóta drágult. Amúgy a nikecelek közül az xps-nek a legjobb a szigetelőképessége. Pont a sürüsége miatt. De az értékeket meg lehet nézni a boltoknál.


Üdv. Tamás

2020. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!