Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek mennyire elavult a...

Kinek mennyire elavult a villamos hálózat a lakásban házban?

Figyelt kérdés
Ki mikor csinálta csináltatta mekkora lakás mennyibe került, munka és anyag? Nekem 10 amper van az óránál. Tehát vagy mosunk vagy vasalunk vagy porszívó vagy klíma ami inverteres. Hova mekkora vezetéket húztak pl elektromos sütő mosogatógép klíma általános konektorok minden szobát külön körre tettek vagy külön a világítás szobánként külön a konéktor. Milyen karakterisztikájú kismegszakítót és mekkorát mihez tettetek? Általános konektorokra mekkora kismegszakítót? Fí reléből milyen értékűt? Fogom kérni az amperbővítést ha rendberaktam a villamos hálózatot. A regisztrált szerelő ha kijött miben kötekedett vagy pont nem foglalkozott semmivel. Ezzel a témával kapcsolatban minden érdekel. És kérlek ne írjátok hogy hívjak szakembert. Mert tisztelet a kivételnek de sokszor ők sem dolgoznak jobban. És nem nézem le őket. Sőt én tisztelem és becsülöm a jó szakembereket. Csak ez ritka. Sokat javítottam már úgymond szakemberek után.
2019. máj. 30. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Lakásekosztóba: Fi relé 40A/30mA, dugalj áramkörönként 16A, világítás áramkörönként 10A, hűtőszekrény, külsővilágítás, kapumotor, 1-1db 6A, bojlernek kétpólusú 10A, gázkazánnak kétpólusú 6A. Tűzhely 3 polusu 16A.


Helyiségenként 3x2,5mm² betáp a dugaljaknak és 3x1,5mm² a világításnak lakáselosztóból.

Betápról 3x1,5mm² a dugaljaknak. Kettőnél több dugaljat ne fűzz fel. Inkább húzz neki még 3 szálat a helyiség betápból.


Ezenfelül:

Mosó, mosogató, szárítógép 3x1,5-ös közvetlen a lakáselosztóból. 1-1 16A kismegszakítóval védve. Villany tűzhelynek 5x2,5mm².

Vaskád, lemez zuhanytálca, gázcső, vízcső, vaslépcső, vaskorlát, fém kémény, bármi ami fémből van és megérinthető távolságra szerelvény gép, kötődoboz van azt be kell kötni az EPH-ba. Falon kívüli gáz, víz fűtés cső ha szerelvény vagy kötődoboz mellett halad el akkor a csőre műa védőcsövet kell húzni.

Padláson éghető anyagtól minél távolabb. A lehető legkevesebb távot és kötést tegyél anyáron felforrósodó padlásra. Inkább eggyel nagyobb keresztmetszetű vezetéket használj. Minél inkábbvédve melegtől, rágcsálóktól.

Ha kész vagy. Ne légy rest érintésvédelmi mérést végeztetni és átvizsgáltatni a művedet

2019. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!