Előzetesen menettömített sarokszeleppel mi a teendő?
Úgy értem, hogy használati útmutatót nem kaptam hozzá.
Ez a tömítés gondolom nem műanyag, a nevét viszont nem tudom, de talán bojler kazánjához ugyanilyen tömítés jár, így tudom, hogyha víz éri, bedagad, valamint képlékennyé is válik.
A kérdés az volna, hogyha egyszer víz éri, szabad-e még beljebb tekerni (ha csöpögne)?
Fókusz nélküli kamerájú telefonnal fotóztam, de a lényeg azért látszik, hogy miről volna szó: [link]
Egy régi vas ívről van szó, a képen látható pozícióig sikerült eddig betekerni(talán 3 fordulat, ebből kb. egy fordulat a tömítésé), a kérdés hogy elégséges-e ez így? Az állapotokra tekintettel nem tudom, hogy lehetne-e még egy fordulatot tekerni rajta, szerszámmal nem tudok ráfogni, egyébként olcsó praktikeres termék.
Nyomást még nem engedtem rá, el van zárva, de víz már elképzelhető, hogy érte a tömítést.
"A kérdés az volna, hogyha egyszer víz éri, szabad-e még beljebb tekerni (ha csöpögne)?"
Persze, hogy szabad, de ahogy írod, nem is csöpög, mi a gond?
Nem,..nem!
Azt ki kell tekerni,lepucolni, felérdesíteni 1 fűrészlappal vagy 1 fogóval a menetet megropogtatni, aztán kenderrel egyenletesen betekerni,befaggyúzni,(+ a belső menetbe is mehet),és az 7 szentség hogy nem fog csepegni.
Utólag rákenni kívülről egyébként amúgy sem ér egy fabakát,hisz a víz nyomása könnyedén utat talál,hiszen nincs zárt rendszerben a tömítés,a tömítő anyag nem feszül be sehová.
A kócon kívül több más jó tömítès is van. Amit rátettek az is jó. Sosem használtam kócot ès az új anyagokból kevesebb is elèg, jobbak is.
Azèrt 3 fordulat az nem sok, annál több menet van ott, figyeld azt is. Próbáld ki. Ha mègsem jó, újra lehet, új tömítèssel rakni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!