Radiátor cserén gondolkodunk régi nehéz acél/vasról lapradiátorra. Mennyit adnak a méhben radiátorért? Valamint van 10 ezerért lapradiátor, meg 50-ért egy méretben, mi különbség?
Most lecseréled ,mert nem felel meg a divatnak .
Majd még vissza sírod valamennyit .
újan sokkal drágábbak,mit a lemez radiátorok .
Nézz körül kórházakban ,termál fürdőkben,felújitáskor mégis miért ilyeneket szerelnek fel ? Mert a jót meg kell fizetni,ez erre a termékre is vonatkozik .
Átlag 47 ft / kg a lemezradiátor átvételi ára.A Lapradiátor minősége anyagvastagsága és tartóssága dönti el az árát.
Viszont semelyik mai nem éri el élettartamban/minőségben a dunaújvárosi tagosított radiátort melyből sokuk még ma is is üzemelnek lyukadás nélkül(40-50 év).
Te most csak az egyik végletet látod .Lassabban melegedik fel a víz.De mikor felmelegszik a viz,nem fog 3 percenként a kazán újra bekapcsolni .Majd mikor eléri a hőmérséklet a beállitott hőmérsékletet,az öntött vas radiátor még hószú időn át meleg marad,a lemez meg 15 perc múlva már hideg .
Anyagilag a fűtés költségén semmit sem veszitel azért,mert tovább tart a víz felmelegitése.Ezt a kazán leállása után vissza is nyered .
Csak azt felejti el a sok gépészmérnök, hogy az 500 litert sokkal többe kerül felfűteni egyszer, mint a 100 litert temperálni alacsony lángteljesítménnyel. Nem hülyék tervezik ezeket. A magas hőfoklépcső már rég elavult, a mai rendszervíz nem több 50 foknál és akkor még nem is szóltunk padlófűtésről. A korrózió sem probléma, mert a normális rendszer zárt, nincs oxigéndiffúzió a csövekben, ergo nincs rozsdásodás sem. A vékony lemez elősegíti a hőleadást, a vastag lassítja és elnyeli. Annyi vizet sokáig is tart felfűteni, nincs komfortérzet, erőlködik maximumon a kazán. A kevés rendszervíz gyorsan melegszik és könnyű is szinten tartani, minimum előremenő hőről gyorsan felfűt, aztán a kazán lemodulál és minimumközeli fogyasztáson hozza ugyanazt a hőmérsékletet, amit az ősradiátornál csak maximumon lehet elérni. A modern kazánok folyamatos üzemben mennek, ezért van a lángmoduláció. Ilyenkor a nagy öregek vakarják a fejüket és hisztiznek, hogy de így sokat fogyaszt, pedig épp így fogyaszt keveset.
Egyetlen módon lehet értelme a rengeteg rendszervíznek, puffertartályos vegyes tüzelésnél, a veszteség minimalizálására. Azért így sem megy 85% hatásfok fölé, a kiépítés egy árban van a kondenzációs kazánnal és utána lehet vesződni az egyre dráguló szilárd tüzelőanyaggal.
Nem vissza kell fejlődni, hanem haladni a korral.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!