Purhab szigetelést csináltattatok már?
Mi köze a kivitelezési hibának a szigetelőanyag anyagához/szerkezetéhez? Semmi.
Pécsi uszoda: szálas anyag teleszívta magát párával. Elrothadt a tetőszerkezet és leomlott s belső burkolat a szigeteléssel együtt.
A páragátló fólián nem vezetünk át semmit. Holott családi házas kivitelezéseknél még mindig kikukasztják a gépészek a csöveikkel, vezetékeikkel. Mondjuk ez gépészeti és építészmérnöki illetve műszakivezetői hiba is.
2022-től kötelező lesz a blower door teszt. Akkor sok kivitelezőnek lesz keserű lecke a párazáró fólia sérthetetkensége.
"És miből fizeti ki az ember hogy félévente újra kell festeni a szobákat vagy cseréli ki a korhadt gerendákat? "
Nem kell félévente. egyszer kell a hibát kijavítani. Majd helyreállítani sz épületet. Miből? A kártérïtésből amit a kivitelezőtől kap.
Aki nem jár utánna a dolgoknak. Nem fizeti meg a megfelelő szakembert. Spórolni próbál. Nem jár utánna az ügyeinek, az meg csak festessen félévente.
Nemrég szigeteltük a tetőteret és alaposan utánajártam a témának, illetve 2 szakember is eljött, felmért és adott árajánlatot. Az én tapasztalatom:
- SOKKAL drágább, mint akár az üveg/kőzetgyapot vagy akár az EPS lap. Sőt, inkább úgy mondanám, hogy brutálisan drágább. A következőt kaptam 2 éve (gondolom azóta csak drágább lett):
Amely következő munkafolyamatokat tartalmazza
- Tető felületének könnyű takarítása, meglévö elöregedett fólia levágása
- Zártcellás kétkomponensű szórható PÚR szigetelőanyag
felszórása, átlag 5cm vastagságban 150m2 födém felületére (amely 15 cm
vastag kőzetgyapotnak felel meg).
Kivitelezés összköltsége 5 cm vastagságban: 650.000 Ft + áfa
br: 825.500 ft
Becsült munkaidő: 1-2 nap.
Ez összehasonlíthatatlan a kőzetgyapot szigeteléssel, ráadásul kőzetgyapotból bement 20 centi míg habból ez csak 5 centi lett volna.
- Mind a két "szakember" aki kijött és felmért egy "picit" túlárazta a feladatot. Egyikük 150 nm-t "mért", a másikuk 180 nm-t "mért", a valóságban pedig mikor megcsináltuk kőzetgyapottal kevesebb, mint 120 nm-nyi anyagot használtunk el, pedig abból van hulladék is ellentétben a fújt purhabbal. Pedig nem a jóskapista bt-t hívtam, hanem 2 nagy, elismert céget. Szóval csúnyán lehúzósak.
- A fújt purhab nagyon jó szigetelő, viszont nem szellőzik. Ez okozhat sok helyen problémát.
- Érdemes tetőfelújítás után csináltatni, mivel "bonthatatlan" ha a helyén van. Ciki, ha pár év után tetőt kellene felújítani és mehet a kukába az egész cucc.
Utolsó, lehet itt vitatkozni, hogy nem szellőzik vagy szellőzik. A modern kor felfogása, hogy nem kell szellőzni, mert az állandóan energia veszteség. Ha szellőztetni akarsz, arra van légcserélő vagy kinyitod az ablakot. :)
Én csináltattam a tetőtérben purhab szigetelést, és brutálisan jó, hogy nem érzek huzatot a házban.
Akit érdekel a kivitelező, aki korrekt és nagy szakértelemmel volt felém, privátban megírom.
Cserép fedés alá nem túl okos dolog a purhab. Ha cserélni kell 1-1 cserepet, szívás. Páratechnikailag ugyancsak érdekes kérdéseket vet fel a faszerkezet "leragasztása"
Nincs semmi átverés a purhabban, csak ezt eredetileg a fém szerkezetes tetőkhöz találták ki. Az itthon elterjedt cserepes fedéshez nem ideális. Ráadásul drágább az azonos szigetelési képességű kőzetgyapothoz képest, emellett a gyapotnál jóval kisebb a hibázás lehetősége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!