Padlófűtést tervezünk kialakítani a hálószobákban is, laminált parketta alá. Van valakinek tapasztalata?
Egy meleg burkolat alá padlófűtést tenni,szerintem nevetséges.
persze lehet olyan szerelő aki elvállalja ,mert neki ez munkát jelent .
Ahol padló fűtés van,ott csak konfort meleget lehet érezni .
Egy pillanatra sem hűlhet ki a padozat,mert itt hosszú időnek kell eltelni,mire újból ad kis meleget .
Ahol jártam és padló fűtés is volt, 1 radiátor biztos hogy volt még felszerelve .
Padlófűtéshez tökéletes burkolat nem létezik, neked kell eldöntened, számodra mi a fontos. Hőszigetelő anyagból természetesen nem lehet, mert nem engedi át a meleget, tehát se "rendes" (vastag, fából készült) parketta, se habalátétes padlószőnyeg nem jön szóba, ráadásul a fa még ki is szárad. A laminált parketta viszont vékony és nem is vetemedik, hiszen nem valódi fa, és a szigeteletlen padlószőnyeget is sokan használják.
Van viszont, aki csakis hidegpadlót (kő, csempe) tud elképzelni a padlófűtése fölé. Másvalaki pont azt nem szereti, mert a fűtési szezonon kívül hidegnek tartja.
Nem mindegy, hogy van-e kis gyereked, aki sokat tartózkodik lent a földön, hogy cipőben, papucsban vagy mezítláb jársz otthon, hogy allergiás vagy-e bármiféle porra, és így tovább. Ennek fényében a laminált parketta sokak számára megfelelő választás, mert nem teljesen hideg, és könnyen tisztán tartható.
(Egyet viszont nem értettem: miért írod, hogy a "laminált parketta alá" terveztek padlófűtést? Ez most létező parketta, és úgy gondolod, hogy be lehet úgy építeni alája a padlófűtést, hogy a padló használható marad? Vagy úgy értetted, hogy a tervezett padlófűtés fölé új laminált parkettát szeretnél, ahogy én érteni véltem?)
A hidegburkolathoz képest rosszabb a hatásfoka, de sok helyen alkalmazzák. Szerintem a hálószobába és a gyerekszobába nem való a hidegburkolat.
És nem kell radiátoros kiegészítés. Persze ez csak akkor igaz, ha a ház jól szigetelt. 35 nagyon maximum 40 celsius fokos vizet engedhetsz a padlófűtésre. A laminált padló alá olyan lépéshang-szigetelést célszerű rakni, ami minél kevésbé hőszigetelő tulajdonságú. Mi iszappapírt raktunk alá. A hidegburkolatos és a melegburkolatos helyiségek közötti eltérő hőigényt a rendszer szabályozásával lehet elérni (a melegburkolatos helyiséget kicsit többet kell fűteni).
#5 írta: "Laminált lap anyagátol és lerakási technológiától függően 20-30%al kissebb teljesítményt ad le a rendszer"
A félreértések elkerülésére: ez NEM azt jelenti, hogy az energia veszendőbe menne, hanem csak annyit, hogy a fűtővíz kevésbé tudja leadni a hőtartalmát, és emiatt magasabb a kazánhoz visszaérkező víz hőmérséklete. Ezt könnyedén lehet ellensúlyozni azzal, hogy sűrűbben fektetjük a csöveket. Például ha méretezés szerint hidegpadló alá elég egymástól 20 cm-re fektetni a csöveket, akkor laminált- vagy szőnyegpadló alá 10-15 cm-re kell elhelyezni. Ez ugyan megnöveli valamivel a költségeket, viszont garantáltan nem fogsz mezítláb olyasmit érezni, hogy jé, itt meleg, tíz centivel odébb meg hideg a padló :-)
Hálószobába nem javasolják padlófűtést mert 60-70cm magasságig lebegteti a port
ami légzőszervi megbetegedést okozhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!